Гарднър Миншу, Колтс увеличават шансовете си за плейофи, победиха затихващите Стийлърс с 30-13
Снимка: independent.co.uk
Independent News | 2023-12-17 | 04:30:19

„Имахме нужда да спечелим тези мачове и свършихме страхотна работа през цялото време“, каза Миншу. „Мисля, че всички бяха заключени, спешността беше налице, вниманието към детайлите. В този момент всичко опира до спечелване на мачове, но трябва да го свършите.”

Minshew и Colts (8-6) спечелиха пет от шест, за да се преместят от дъното на AFC Юг в спор за плейофи. В момента те заемат позиция №7 в AFC и ще останат там, когато мачовете този уикенд приключат заради тайбрека.

Те нямаше да са на това място без Миншу, който замени контузения новобранец Антъни Ричардсън в Седмица 5. В събота Миншу направи 18 от 28 с 215 ярда, въпреки че загуби най-добрия приемник Майкъл Питман-младши от мозъчно сътресение и топ ръшъра Зак Мос от наранена дясна ръка. Джонатан Тейлър (десен палец), шампионът на NFL за бързане през 2021 г., също не игра.

Стийлърс (7-7) изпуснаха третия си пореден път и паднаха на последно място в суровия AFC North, поставяйки Серията на треньора Майк Томлин от 16 поредни сезона с 0,500 или повече е застрашена.

Питсбърг поведе в началото с 13-0 зад резервния куотърбек Мич Трубиски, който стартира за втори път на мястото на контузения Кени Пикет. Но в края на четвъртата четвърт Колтс бяха вкарали 30 последователни точки и третият стрингър Мейсън Рудолф пускаше пасове за Стийлърс.

„Нека бъдем честни, ние сме фундаментално слаб футболен отбор в момента “, каза Томлин. „Играем губещ футбол и аз го притежавам. Не е задължително да имам отговорите днес. Ако го направих, днес щяхме да играем различно. Но ще призная, че нещата няма да продължат по начина, по който са.”

Trubisky беше 16 от 23 за 169 ярда с едно TD подаване и две прихващания. Питсбърг се втурна за 74 ярда и завърши с общо 216 ярда.

Стийлърс започнаха обещаващо, когато прегледът на повторението промени опипване на Трубиски в 1-ярд TD run. Крис Босуел пропусна опита за допълнителна точка. Шест игри по-късно Питсбърг се възползва от блокиран удар, когато Трубиски хвърли пас от 4 ярда на Дионте Джонсън в началото на втората четвърт.

Но защитата на Инди се втвърди оттам и Колтс поеха контрола, когато Миншу и Мос се закачи на 16-ярдов TD пас и D.J. Монтгомъри хвана 14-ярдов TD пас 22 секунди преди края на първото полувреме за преднина от 14-13. Монтгомъри беше повишен от тренировъчния отбор тази седмица.

„Той току-що работи в скаутския отбор през цялата година, той просто правеше игра след игра“, каза треньорът на Колтс Шейн Щайхен. „Сякаш трябва да вкараме този човек в активния списък.“

Спиралата надолу на Питсбърг продължи, когато Наджи Харис се провали при първата игра на Стийлърс от второто полувреме. На следващия момент Миншу хвърли пас от 18 ярда към Мо Али-Кокс, за да направи резултата 21-13. Колтс подпечатаха победата с три гола от полето на Мат Гей.

Три Сърмън бяга 17 пъти за 88 ярда, за да поведе Колтс, след като отбеляза само 11 ръна този сезон.

„Мисля, че всеки път, когато загубиш наистина добри играчи по този начин, никой няма просто да се намеси и да ги замени,” каза Миншу. „Мисля, че всеки трябва да повиши нивото си на игра и мисля, че получихме това от много различни области днес.“

СТРАШЕН МОМЕНТ

Стадион Лукас Ойл млъкна когато безопасността на Steelers Damontae Kazee стрелна с рамо в Pittman, докато приемникът се опита да направи гмуркане. По-късно Колтс казаха, че Питман е имал мозъчно сътресение. Kazee беше изгонен за попадението, което също доведе до дузпа.

Играчите на Colts веднага се втурнаха да видят дали Pittman е добре и някои играчи от двата отбора коленичиха, докато треньорите работеха върху Pittman. Феновете покриха очите си и имаха загрижени погледи, преди Питман да стане и да напусне терена.

ДОКЛАД ЗА КОНТУРИЗИ

Стийлърс: S Минка Фицпатрик не се завърна, след като нарани лявото си коляно във втория четвърт.

Колтс: Мос не се завърна, след като се нарани в играта си за отбелязване на гол. Той счупи същата ръка по време на предсезона. DT Eric Johnson II напусна през второто полувреме с, изглежда, контузия в долната част на тялото.

ПО ЦИФРИТЕ

Стийлърс: Загубени за първи път на Lucas Oil Stadium като техен серия от осем победи в серията приключи. ... Джонсън поведе Стийлърс с четири уловки за 67 ярда. Джордж Пикенс хвана три топки за 47 ярда.

Колтс: Тайлър Гудсън имаше 11 пренасяния за 69 ярда. Инди имаше 14 последователни удара по време на една серия от второто полувреме. ... Колтс имаха три уволнения, което им даде 45 този сезон - два по-малко от нов рекорд за франчайзинг за един сезон. .

Колтс: В Атланта в неделя, 24 декември.