Гари Невил се прицели в „ужасния“ играч на Арсенал, който „продължаваше да пада“ по време на равенството 0-0 срещу съперника за титлата Манчестър Сити
Daily Mail | 2024-04-01 | 16:21:20

Бившият Защитникът на Ман Юнайтед и Англия беше притеснен за вратаря Дейвид Рая в първите 45 минути, особено с краката си.

Невил каза пред Sky Sports: „Ритането на Рая беше ужасно. Не му помага това, че продължава да пада, докато го рита.

Гари Невил изтъкна един играч на Арсенал за „ужасно“ представяне срещу Ман Сити

Ритането на Дейвид Рая от първото полувреме привлече вниманието на Невил и то не по положителен начин

Вашият браузър не поддържа iframes.

„Беше странно първо полувреме. Нито един от мениджърите няма да бъде доволен от качеството им на топката. Може би чакат другият да направи грешка.“

Бившият вратар на Манчестър Сити Петер Шмайхел отбеляза пред BBC, че публиката е „много недоволна“ от Рая, като се подиграва и освирква Арсенал номер 1, но добавя „те смятат, че си губи времето“.

Джак Гагън от Mail Sport даде на Рая оценка за мача 5.5, казвайки: „Няколко странни момента, включително един изпуснат кръст, и може да са започнали по-добре натрупването.“

Рая влезе в състава на Арсенал от Брентфорд в началото на кампанията и узурпира Аарън Рамсдейл като първи избор за стрелец за топчиите.

Испанският вратар е спрял 14,9 процента от центриранията в наказателното поле по време на срещите от Висшата лига този сезон, далеч над средното за дивизията от 6,7 процента.

Рая влезе в състава на Арсенал на Микел Артета в началото на кампанията и стана номер 1

Нюкасъл възобнови интереса си към Арън Рамсдейл, след като загуби мястото си от Рая

Неговата въздушна доминация беше ключова за това Арсенал да има най-добрия защитен рекорд в лигата, само с 24 допуснати гола, и най-висок брой отбелязани голове  със 70.

Рамсдейл има желание отново да играе редовен футбол във Висшата лига, след като беше намален до роля на дубльор след пристигането на Рая, и Нюкасъл Юнайтед възобновиха интереса си към английския национал.

Арсенал вече изостава на две точки от лидера Ливърпул с девет оставащи мача, започвайки с домакински мач срещу Лутън в сряда вечер.

През уикенда те пътуват до Брайтън, преди да приемат Байерн Мюнхен в Шампионската лига следващия вторник.