Голът на Abdoulaye Doucoure вижда триумфа на Евертън в последния домакински мач за сезона
Breaking News | 2024-05-11 | 18:59:03

Евертън приключи сезона си на Гудисън Парк с нехарактерна победа с 1-0 без риск над изпадналия Шефилд Юнайтед.

С безопасността вече е осигурена и няма какво да се играе, освен клубен рекорд, равняващ се на пета поредна домакинска победа без допускане, нямаше дрънкане на нерви, гризане на нокти финал в последния им мач от кампанията в L4.

Първият гол на Abdoulaye Doucoure от пет месеца осигури на феновете възможността за първи път от много време да се насладят на изпращането им при играчите, като цялата несигурност е запазена за нещата извън терена.

Дванадесет от отборът за мача или изтича през следващия месец, или навлиза в последната си година, с даденото под наем крило на Лийдс Джак Харисън – който изигра последния си мач за клуба, след като получи контузия – и Деле Али, който не е играл от август 2022 г. , също трябва да напусне.

За някои това ще бъде последното им участие за домакините на Гудисън Парк.

Други двама – Джарад Брантуейт и Амаду Онана – вече са свързан с други клубове и предложеното от 777 Partners дългосрочно придобиване на клуба изглежда е на ръба на колапса.

Поне на терена сезонът завършва положително. От началото на април само Арсенал и Манчестър Сити имат повече точки от 17-те на Евертън и въпреки че това беше типична тарифа в края на сезона, това не притесни феновете, които трябваше да претърпят изпадане в последния си домакински мач в предишните два кампании.

Победата отведе Евертън до 40 точки – без тяхното приспадане от осем точки за финансови нарушения, те щяха да се борят за място в горната половина – и комфортно 15-ти преди обезсърчителното пътуване до Арсенал в последния ден .

И се чудите колко по-добро щеше да е това класиране в лигата с напълно здрав Доминик Калвърт-Люин, който водеше линията през целия сезон.

Неговото желание да избяга почти отвъд защитата на Юнайтед създаде гол, когато се протегна, за да овладее топката на Шеймъс Коулман над горната част и насочи към Дукур, който трябваше да отбележи, но вратарят Уес Фодерингам получи достатъчно при удара си, за да може съвзетата защита да отклони изгубената топка над гредата.

Същата комбинация направи пробива в 31-та минута, когато Калвърт-Люин засече центрираната топка на Дуайт Макнийл и неговото центриране бе отбелязано с глава от Дукур.

Калвърт-Люин продължи да бъде в центъра на нещата и беше необяснимо жълт картон, когато беше избутан от капитана на Блейдс Джак Робинсън, също жълт картон, пред техническата зона на Евертън.

Нито една от страните не представляваше голяма заплаха през второто полувреме, докато мачът криволичеше към задължителното обиколка на признателност, нещо, с което тези играчи всъщност биха могли да се гордеят след някои солидни изяви в сезон на безпрецедентни предизвикателства.