Големият трети период от London Knights води до победа в мач 1 на шампионата на Западната конференция
Global News | 2024-04-27 | 05:14:19

Каспер Халтунен вкара два гола от третия период, за да върне London Knights срещу Saginaw Spirit, докато Лондон печели победа с 3-1 в първия мач от най-добрия от седемте шампионата на Западната конференция.

Когато Лондон изоставаше с 1-0 в последните 20 минути, Халтунен стреля еднократно от горната част на левия кръг покрай вратаря на Сагино Нолан Лалонд в игра на сила. Това изравни мача при 11:45 на третия период.

По-малко от две минути по-късно защитникът на Найтс Сам Дикинсън вкара шайбата в края на Духа и отправи удар, който мина встрани, но се отби крайните дъски и Халтунен беше там, за да вдигне шайбата над Лалонд за крайния победител в играта.

Ийстън Коуън добави гол от празна врата след 19,7 секунди до края на играта, за да подпечата нещата след няколко спасявания на Майкъл Симпсън като Saginaw натискаха през последните две минути с празна мрежа и допълнителен нападател на леда.

Cowan имаше гол и асистенция в мача. Дикинсън и Барки имаха по две асистенции.

Симпсън направи 30 спасявания на вратата на Лондон.

В момента Найтс спечелиха девет поредни плейофни мача и общо 16 последователни мача.

Родуин Дионико от Духа вкара първия гол от серията, докато отборите играха 4 на 4 през първия период. Потенциалният играч на Вегас Матиас Саповалив подскача напред-назад точно над решетъчните знаци от дясната страна на зоната на Лондон, търсейки съотборник и намери Дионисио и изборът на проекта на Анахайм Дъкс стреля над рамото на Майкъл Симпсън за преднина от 1-0 през 20 минути.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Защитникът на Knight Алек Леонард влезе силно в крайните дъски в зоната на Лондон в началото на втория период, след като се заплете с нападателя на Spirit Себастиен Жерве. Леонард трябваше да получи помощ от леда и не се върна.

Лондон също игра без Джаксън Едуард, който пропусна мача по лични причини.

Сагино липсваше на защитника Зейн Парех и вратаря Андрю Добре. И двамата са аут с контузии.

Калеб Лоурънс от Найтс и Джеймс Гуо от Духа пропуснаха мач 1 поради наказания.

Духът надигра Лондон с 31-30.

Найтс бяха 1-към-3 при предимство на човека и 4-към-4 при изпълнение на дузпа.

Джейкъб Жулиен бе избран за играч на седмицата в OHL

Ставайки първият играч от 2016 г. насам, записал два хеттрика в една и съща серия от плейофи, помогна на нападателя на Найтс Джейкъб Жулиен да спечели отличията Играч на седмицата в OHL.

Жулиен не просто записа три гола в два мача срещу Кичънър Рейнджърс. Потенциалът на Уинипег Джетс го направи в последователни мачове, както на пътя, така и в шумната зала на Kitchener Memorial Auditorium. Жулиен отбеляза шест гола и една асистенция само в два мача, докато Лондон помита Рейнджърс с четири поредни.

Дрейк Римша на върха в света на австрийския хокей

Дрейк Римша записа две асистенции в мача 7 от финалите, тъй като EC Red Bull Salzburg спечели третата си поредна титла във висшата лига на Австрия. Залцбург е първият отбор, който някога е постигнал това постижение.

Римша беше избран от драфта на Найтс през 2014 г. и прекара дебютния си сезон в Лондон, преди да се премести в Отава и след това в Сарния по време на петгодишната си кариера в OHL. Римша изигра един мач за L.A. Kings през сезон 2020-21.

Следва

Мач 2 ще се проведе в 14:00 ч. в неделя, 29 април, в Budweiser Gardens. Отразяването ще започне в 13:30 часа. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.

След това серията ще се премести в средата на Мичиган за игри 3 и 4.

Игра 2 – Неделя, 28 април, в Лондон, 14:00 ч.
Мач 3 – понеделник, 29 април, в Сагино, 19:05 ч.
Мач 4 – сряда, 1 май, в Сагино, 19:05 ч.
Мач 5 – петък, 3 май, в Лондон, 19:00 ч.*
Мач 6 – неделя, 5 май, в Saginaw, 14:00 ч.*