Головата суша на Иван Тоуни продължава, докато Брентфорд и Фулъм си делят точки
Breaking News | 2024-05-04 | 19:17:48

Головата суша на Иван Тоуни се разтегна на 10 мача, докато Брентфорд завърши равенство 0-0 със съседите си от западен Лондон Фулъм.

Английският нападател откри мрежата срещу Белгия през март, но не е вкарвал за пчелите от средата на февруари и сега е в най-дългата си серия без гол в клуба, откакто игра за Питърбъро през 2019 г.

Не че имаше много каране на едно изключително скромно дерби между два отбора, които са в безопасност от изпадане и далеч от място в Европа.

Докато Тоуни не подуши вратата, Раул Хименес трябваше да я спечели за Фулъм, само за да стреля най-добър шанс.

Фулъм владееше по-голямата част от топката, но Брентфорд създаде по-чисти възможности през първото полувреме, примерен случай беше, когато Уилиан се втурна напред само за да се обърне и да върне топката на Тони.

28-годишният федерален партньор в удара Bryan Mbeumo, който се втурна напред, само за да види удара си, отразен към напречната греда от отчаяно предизвикателство от Calvin Bassey.

Отскоката падна на Кийн Луис-Потър, но ударът му се отби право в ръцете на вратаря на Котиджърс Бернд Лено.

Централният халф Пинок се присъедини за кратко към атаката на пчелите и ударът му с глава през наказателното поле намери капитана Кристиан Норгард, чийто воле прелетя напречно гол и гол, като Тони не успя да докосне далечната греда.

Точно преди почивката Кийн Луис-Потър преследва дълга напречна топка към левия ъгъл, победи крайния защитник Тимъти Кастан и изби усилие над Лено, но опасността беше отстранена от защитника Иса Диоп.

Двете най-добри възможности на Фулъм през първото полувреме паднаха на Алекс Иуоби, който стрелна на сантиметри над напречната греда и след това се впусна в невероятен удар по границата на наказателното поле, само за да стреля право в Марк Флекен.

Второто полувреме беше изцяло Фулъм, търсейки едва втората си победа в седем кратки пътувания по Темза.

Иуоби изпрати топката към Андреас Перейра, който отстрани удара му на косъм от 20 ярда.

След това Иуоби вдигна центриране към далечната греда, откъдето ударът с глава на Родриго Муниз беше удържан от Флекен, преди Кастане да стреля с глава от ъгъла на Перейра.

Точките трябваше да бъдат на Фулъм 15 минути преди края, когато Адама Траоре превъзмогна Йехор Ярмолюк и центрира към другия си резерва Хименес, само за да може мексиканският нападател да се възползва от златен шанс от 15 ярда .

Flekken направи късно спасяване ниско долу, за да откаже Траоре, докато пчелите удържаха за точка от дерби, което няма да остане дълго в паметта.