Гюнцел води на Урагани над Мейпъл Лийфс в SO
Global News | 2024-03-17 | 04:14:20

ТОРОНТО – Джейк Гюнцел вкара единствения гол в дузпите, за да се присъедини към две асистенции, когато Каролина Хърикейнс се върнаха от пасив от 4-2 в края на регулярния мач, за да победят Торонто Мейпъл Лийфс 5-4 в събота.

Себастиан Ахо, с два гола и асистенция, Джордан Мартинук и Сет Джарвис отбелязаха в редовното време за Каролина (41-20-6). Пьотър Кочетков спря 36 изстрела.

Джон Таварес, с гол и асистенция, Уилям Найландер, Ник Робъртсън и Дейвид Кампф отговориха за Торонто (38-19-9). Иля Самсонов направи 36 спасявания. Morgan Rielly направи две асистенции.

Защитникът на Hurricanes Брент Бърнс, който също записа две асистенции, се пързаля в 1400-ия мач от редовния сезон в кариерата си. 39-годишният играч е едва 42-ият играч в историята на НХЛ, достигнал крайъгълен камък.

Лийфс играха без Мич Марнър (високо изкълчване на глезена) и другия нападател Кале Ярнкрок (контузия на ръката). Ураганите играха без крилото Теуво Теравайнен (контузия на горната част на тялото).

При загуба на отбора му с 4-2 в края на третия период, Ахо вкара гол в пауърплей, неговият 26-и, с Кочетков на пейката за допълнителен нападател с 92 секунди до края на редовното време.

След това Ахо изравни с 5,8 секунди оставащи и отборът играеше 6-на-5, за да форсира OT.

Отборите си размениха шансове в допълнителния период, включително игра на Торонто, но не можа да реши нещата в рамките на 65 минути.

Генцел след това го спечели в третия рунд на дузпите с удар през подложките на Самсонов.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят. Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Каролина, която загуби миналогодишния финал на Източната конференция от Флорида Пантърс, направи някои големи ходове преди крайния срок за търговия миналата седмица, добавяйки Гуенцел и Евгений Кузнецов, докато Торонто отиде с някои задълбочени добавки.

С техните бяло-зелени фланелки на Сейнт Патрик, Лийфс откриха резултата в 4:47 на втория период, когато Таварес стреля под напречната греда при пробив за своя 21-ви гол за сезона.

Нюландер удвои преднината в 6:27, докато натрупа своя 36-и при нов пробив, преди Робъртсън - в състава за първи път от 29 февруари - да вземе пас от Таварес в плътен пас и да погребе своя девет на горния етаж за преднина от 3-0.

Мартинук вкара гостите в таблото, когато вкара своя 12-и гол при отскок при 13:27.

Джарвис добави още 2,7 секунди до края на часовника, когато отбеляза своя 22-ри гол за Дефицит от 3-2 след 40 минути.

Защитникът на Торонто Джоел Едмъндсън изчисти шайба от гънката си, а защитникът на Каролина Джалън Чатфийлд уцели гредата в началото на третата, преди Кампф да направи 4-2 при ново откъсване, когато вкара шестия си гол чрез пет дупки на Кочетков в 2:55.

Самсонов накара феновете да скандират името му по-късно в периода след спиране с ръкавица на Джеспър Фаст, преди Ахо да отблъсне.

Самсонов напусна съботното сутрешно пързаляне с очевиден дискомфорт, но главният треньор на Лийфс Шелдън Кийф разсея всички страхове, когато закачливо отвори медийната си наличност преди мача с: „Сами е добре. Той ще играе тази вечер. Оставете ме на мира.“

ФРЕДИ СЕ ВЪРНА

Един от тримата стопера на шайби в списъка на Каролина, бившият страж на мрежата на Торонто Фредерик Андерсен се завърна в игра миналата седмица, след като се възстанови от проблем с кръвосъсирването, който го отстрани от ноември.

34-годишният играч спечели първите си три старта назад, включително 21 спасявания в четвъртък на Флорида, но не се облече в събота.

“ Бях в наистина добри ръце“, каза Андерсен за времето си навън. „Просто ме доведоха до точка, в която се чувствах наистина удобно.“

МАРНЪР СЕ ОПРАВЯТ

Марнър пропусна трета поредна игра, но възобнови пързалянето. Ярнкрок се контузи при победата с 6-2 във Филаделфия в четвъртък и се счита за седмица за седмица.

ПЛАКАЩИ КРИЛЕ

Придобит от Вашингтон, след като прекара част от сезона в НХЛ/ Програма за подпомагане на играчи на НХЛПА, преди да премине през освобождаване, Кузнецов избухна познатото си празнуване — известно като „Птицата“ — след като вкара първия си гол в Каролина в четвъртък.

Главният треньор Род Бринд'Амур се пошегува в съблекалнята след мача той не беше фен на размахването на ръката на 31-годишния играч до тази седмица.

„Почти съм сигурен, че това притеснява много хора,” каза Кузнецов през смях в събота. „Не се опитвам да ядосвам хората … това е само за деца и хора, които ме питат.“

Каролина: Посещава Отава Сенаторс в неделя.

Торонто: Завръща се във Филаделфия във вторник.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 16 март 2024 г.