Халфът на Чикаго Файър Келин Акоста отбелязва страхотен гол в добавеното време от собствената половина, за да завърши невероятната победа за завръщане
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-17 | 18:40:21

Гол-чудо, подпомогнат от вятъра отвъд средната линия в последната минута на играта, позволи на Чикаго Файър да се нахвърли за победа с 4-3 у дома в своя сблъсък от Мейджър Лийг Сокър (MLS) срещу CF Montréal в събота.

Чикаго имаше какво да направи, след като Доминик Янков увеличи преднината на гостуващия отбор до 3-1 в 70-ата минута, но му беше предложен път да се върне в играта, когато резервата на Монреал Рахийм Едуардс получи директен червен картон след нарушение в наказателното поле.

Брайън Гутиерез реализира резултатния точен удар в 84-та минута на мача, за да намали изоставането наполовина, преди Хюго Куйперс да изравни резултата на 3-3 в петата от девет допълнителни минути, за да шокира Монреал.

Драмата обаче далеч не беше приключила, тъй като Чикаго, който не се задоволяваше с изравняването, започна да търси победител дълбоко в добавеното време. По-малко от минута до края изглеждаше, че усилията на домакините ще бъдат напразни, тъй като Келин Акоста вдигна топката в собствената си половина.

С играчите на Огъня на терена, американският полузащитник вдигна топката напред, надявайки се на чудо, а вятърът във Ветровития град сякаш го услужи. Защитата на Монреал можеше само да гледа с ужас как опитът на Акоста – предназначен като пас – се обърна във въздуха и прехвърли вратаря Джонатан Сироа, за да донесе на Чикаго най-невероятната победа в 90+9-та минута.

„Това беше доста епично, доста лудо“, каза Акоста след мача. „Мачът имаше малко от всичко, което бих казал, но беше добър резултат, така че ще го вземем.“

28-годишният играч призна, че неговият забележителен удар за победа в играта е бил неумишлен.

„За мен беше просто да вкарам топката в микс зоната и да създам някои неща“, обясни той. „Имах топки, които намерих в задната греда и ако съм напълно прозрачен, това е, което се опитах да направя отново.

„Този ​​път, въпреки че имах малко късмет за Деня на Свети Патрик, вятърът успя да го вземе и за мен това беше едно от онези неща, които, когато напусна крака ми, бях почти разстроен на себе си като „Мамка му, пропуснах една възможност .“ Тогава разбрах, че „това може да има шанс“.

„Той излезе, това мина през главата му и останалото беше история.“

Голът на Акоста, първият му за клуба, след като се присъедини като свободен агент през февруари, беше последният печеливш резултат по време на редовното време на мач от редовния сезон на Мейджър Лийг Сокър (MLS), според Fire.

Чикаго стана и първият отбор в историята на МЛС, отбелязал едновременно изравняващ и печеливш гол в 95-ата минута или по-късно, както и първият отбор в историята на МЛС, спечелил мач в регламента, след като отбеляза два или повече гола -голове в 84-та минута или по-късно.

Завръщане с такива пропорции рядко е виждано във Ветровития град – последният път, когато Файър преодоляха пасив от два гола, за да спечелят, беше срещу Колорадо Рапидс през август 2009 г., според отбора.

Резултатът накара Чикаго да влезе в колоната с победи за първи път този сезон, докато Монреал записа първото си поражение за настоящата кампания.

Източник: cnn.com