Халибъртън изведе Пейсърс от Раптърс със 140-123
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-04-10 | 03:42:36

ТОРОНТО – Тайрис Халибъртън отбеляза 30 точки с пет борби и пет асистенции, за да изведе Индиана Пейсърс от Торонто Раптърс със 140-123 във вторник.

Всички бивши Раптърс -звездата Паскал Сиакам получи топъл прием от феновете, преди да вкара 16 точки с девет борби, докато Индиана (46-34) спечели третата си поредна победа. Майлс Търнър добави 16 точки.

RJ Barrett от Мисисауга, Онтарио, имаше 23 точки, докато Торонто (25-54) сложи край на своята скромна серия от две победи. Кели Олиник от Камлупс, Британска Колумбия, добави 22 точки с пет табла и четири асистенции.

Джейвон Фрийман-Либърти имаше рекорд в кариерата си с 20 точки и добави осем борби за Раптърс. Предишното му най-добро постижение беше 16 точки на 3 април при загуба със 133-85 в Минесота.

Това беше последният домакински мач за сезона за Раптърс, които вече бяха елиминирани от следсезона на НБА.

Последните три мача на Торонто от кампанията ще бъдат в Бруклин в сряда, последвани от един срещу друг в Маями в петък и неделя.

„Това беше труден сезон,“ каза старши треньорът на Раптърс Дарко Раякович преди мача. „Всеки в тази организация работи наистина, наистина усилено, за да промени това.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

„Всички са развълнувани от лятото и възможностите, които имаме пред себе си, и ние наистина се фокусираме върху това да ставаме по-добри и да печелим много повече мачове в бъдеще.“

Първата игра на Торонто кръгъл избор в драфта на НБА това лято все още е във въздуха. Раптърс имат шестия най-лош рекорд в лигата, но ако лотарията на драфта на 12 май ги размести на седмо или по-късно място в реда на подбора, изборът автоматично ще бъде прехвърлен на Сан Антонио Спърс като част от миналогодишната сделка за центъра Якоб Поелтъл.

Торонто има 37,2 процента шанс да влезе в един от четирите най-добри избора на драфта в лотарията и девет процента шанс да избере първи като цяло. Раптърс обаче имат повече от 50 процента шанс да паднат до седмо или по-лошо място.

Фрийман-Либърти беше нажежен, за да започне мача, отбелязвайки девет точки, докато Раптърс постигнаха ранни 15-4 водя. Торонто продължи да се движи, завършвайки първия с преднина от 35-25, докато Фрийман-Либърти имаше рекордните за сезона 14 точки в тримесечието.

Индиана превъзхожда Раптърс с 40-29 през второто тримесечие, до голяма степен благодарение на рън 33-12. Халибъртън изравни с чифт наказателни удари, след което Майлс Търнър проби тройка от 24 фута за първото преднина на Пейсърс в мача и гостите водеха с 65-64 на полувремето.

Търнър оживи в третата, отбелязвайки 10 от точките си в четвъртината. Това помогна на Индиана да увеличи преднината си, повеждайки 106-91 в последния фрейм.

Халибъртън имаше 10 точки, три борби и две асистенции само през четвъртата четвърт, докато Пейсърс водеха с цели 18 в последните 12 минути на мача.

ДИК ОТПАДНА — Нападателят новобранец на Торонто Грейди Дик пропусна мача с контузия на дясната част на слабините. Раякович каза преди мача, че Дик се счита за ден за ден. 20-годишният нападател се обърна към феновете в Scotiabank Arena преди мача, като им благодари за подкрепата на Raptors през трудния сезон.

СЛЕДВА – Raptors се отправят към Бруклин, за да се изправят срещу Нетс в сряда.

Индиана продължава пътуването си със спирка в Кливланд срещу Кавалиърс в петък.