Хънтър Хейт води Saginaw Spirit до победа в Игра 5 над London Knights
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-05-04 | 05:56:18

Хънтър Хейт от Стратрой, Онтарио записа хеттрик, за да помогне на Saginaw Spirit да остане жив в сериите от шампионата на Западната конференция с победа с 4-2 над Лондонските рицари в Budweiser Gardens на 3 май.

Родуин Дионисио направи четири асистенции в мача за Духа.

Хейт започна да вкарва в мача, като щракна ръчен удар от десния кръг за лице в мрежата на Лондон при 14:56 от първия период и Духът водеше с 1-0 след 20 минути.

Сагинау започна втория период с предимство на човек и го осребри с шест секунди до края, когато Джош Блум погреба реборда след спасяване на Майкъл Симпсън, за да направи 2-0.

Лондон намали преднината наполовина при 14:15 на втория период с удар на Оливър Бонк от дясната точка се отклони покрай Нолан Лалонд за четвъртия гол на Бонк след сезона, но вторият гол на Хейт в мача и осмият в плейофите възстанови преднината от два гола на Сагино с 2:31 оставащи в средната рамка.

Найтс върнаха този гол само 29 секунди по-късно, когато Макс МакКю спечели надпреварата за шайба в края на Духа и получи шайба на Сам О'Райли, който подаде Истън Коуан от лявата страна на зоната на Духа и той стреля стреля високо и навътре, за да върне Лондон в рамките на гол в посока към последните 20 минути.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят.

Коуан отбеляза гол и асистенция и беше обявен за третата звезда в мача.

Хейт завърши своя хеттрик в третия период с мощна игра от лявата страна на леда при 5:44 за да завърши вкарването.

Последните 11:18 от мача бяха помрачени от отсъждания за дузпи, които оставиха Лондон с недостиг на ръце до последния звънец.

Кейлеб Лорънс от Найтс беше оценен с петминутен мейджър и неправилно поведение в играта за кръстосана проверка в 13:24 на третия период за попадение на Матиас Саповалив.

Нападателят на Лондон Ландън Сим беше изгонен през втория период, след като беше дадено нарушение на играта след сбиване в зоната на Spirit.

И двете игри ще бъдат прегледани от OHL.

Сагинау изпревари Найтс с 35-28.

Духът беше 2-към-8 в силовата игра.

Лондон беше 1-към-3.

Ийстън Коуън спечели Red Tilson Trophy

На май 2, Истън Коуън от Найтс беше обявен за носител на Red Tilson Trophy на Онтарио Хокейна лига като най-забележителен играч в лигата.

Крилото от Маунт Бриджис, Онтарио, записа поне една точка във всеки мач между 25 ноември 2023 г. и 24 март 2024 г., събирайки поредица от 36 точки в мача и завършвайки годината с втория най-добър общ брой точки на мач в OHL с 34 гола и 96 точки в 54 мача. Той също така представляваше Канада на Световното първенство по хокей за юноши през 2024 г. в Швеция.

Трофеят Red Tilson се гласува от сценаристите и телевизионните оператори на OHL.

Следва

Knights and Spirit ще играят мач 6 от серията Championship на Западната конференция в неделя, 5 май от 14:00 часа. в Dow Event Center в Сагино, Мичиган.

Отчитането ще започне в 1:30 на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.

Източник: globalnews.ca