Хари Кейн в целта, но Арсенал се събра, за да спечели равенство в първия мач
Breaking News | 2024-04-09 | 00:03:20

На Хари Кейн бе отказано приказно завръщане в северен Лондон, тъй като Арсенал отвърна на удара, за да спечели равенство 2-2 от вълнуващ първи четвъртфинален мач от Шампионската лига с Байерн Мюнхен.

Голмайсторът за всички времена на Тотнъм спечели своя 15-ти гол в кариерата си в 20 изяви срещу артилеристите, като реализира дузпа от първото полувреме, за да постави германския клуб на път за победа на шумния стадион Емирейтс.

Но влезлият като резерва Леандро Тросард остави равенството идеално готов преди реванша следващата седмица с изравнителен гол в 76-ата минута, след като Букайо Сака в началото бе отменен от бившия нападател на Арсенал Серж Гнабри.

Шесткратният европейски шампион Байерн почти изтръгна победата в 90-ата минута, когато Кингсли Коман удари греда, докато на Сака бе отказан точен удар в добавеното време след предизвикателство от Мануел Нойер в задъхан финал.

Капитанът на Англия Кейн играеше ролята на злодей от пантомимата през цялото време и, освен че регистрира 39-ия си гол за забележителен сезон, можеше да бъде изгонен, защото замахна с лакът във врата на Габриел .

На фона на терористична заплаха от Ислямска държава, Байерн пристигна в Англия на прага на отказването от титлата в Бундеслигата за първи път от 12 сезона, след като изостана с 16 точки от избягалия лидер Байер Леверкузен.

p>Присъствието на бившата двойка на Тотнъм Кейн и Ерик Дайър, плюс Гнабри, добави допълнителна интрига към апетитния мач, докато разпродаденият стадион беше без пътуващи фенове поради санкцията на УЕФА, наложена на привърженици, хвърлящи фойерверки по терена на Байерн победа от 1/8 над Лацио.

Хората на Томас Тухел бяха посрещнати от оглушителен шум от партизанската тълпа и теренът се тресеше само с 12 минути на часовника благодарение на магията на Сака.