Hellebuyck, Jets откраднаха победа с 4-3 OT над Нашвил за четвърта поредна победа
Global News | 2024-04-10 | 05:07:06

Уинипег Джетс спечелиха топ три места в Централната дивизия, след като спечелиха победа с 4-3 над Нешвил Предейтърс във вторник вечер .

10-ият победен гол на Кайл Конър този сезон дойде 1:52 след продълженията. Той пое страхотен пас от Марк Шайфеле при прекъсване 2-на-1 и го простреля покрай вратаря на Хищниците Юусе Сарос.

Победата е 23-ата победа на Уинипег в гостуване, установявайки нов рекорд на франчайза.

Конър Хелбуйк направи 45 спасявания при победата, докато Джетс отправиха само 22 удара към вратата.

Нешвил откри резултата 4:05 в първия период, когато Томи Новак се възползва от обрат в неутрална зона и победи Hellebuyck за своя 16-ти гол за сезона.

Въпреки това Джетс отговориха малко по-малко от три минути по-късно, когато Гейб Виларди вкара забележителен ударен гол. Виларди пое подаването на Шайфеле от бекхенд, преди да влезе между краката му в тесния момент и да го покрие на горния рафт над изненадания Сарос.

Голът беше водещият в отбора осми гол на Виларди в силовата игра и 20-ти за сезона – в само 43 игри.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Минути по-късно Уинипег поведе. Тайлър Тофоли помогна да се създаде обрат в офанзивната зона и даде пас на Шайфеле, за да го изведе на открит лед. Шайфеле не сгреши, отбелязвайки 24-ия си гол за сезона.

Уинипег също не свърши.

Джетс отбелязаха три гола в интервал от 5:55, когато Morgan Barron намери стрелящия Dylan DeMelo, който изтръгна удар покрай Saros от слота. Това беше третият гол на ДеМело този сезон.

Ледът беше наклонен към защитния край на Уинипег през втория период, но не бяха отбелязани голове до голяма степен поради постоянството на Хелбуйк при попадението и малко помощ от Нийл Пионк, който извади разхлабена шайба от опасност.

Нешвил продължи да натиска през третия период и накрая проби 7:34 във финалния фрейм.

Центриране на капитана на Preds Роман Джоси опитът беше отклонен във въздуха и Спенсър Стейстни го удари в мрежата от въздуха, за да направи 3-2.

Само две минути по-късно нов обрат в неутралната зона доведе до изравняване на играта на Райън О'Райли гол с толкова много време и пространство, за да премине през слота и да победи блокиращата страна на Hellebuyck.

Победата за OT на Connor беше неговият 32-ри гол за сезона. За момента Джетс се изравняват с Колорадо Аваланш за 2-ро място в Централната дивизия, но държат тайбрека.

Лавината играят срещу Минесота Уайлд във вторник вечер.

Нешвил печели място в плейофите с точката, но не може да завърши на по-високо място от място с уайлдкард след загубата.

Уинипег ще продължи пътуването си през дивизията в четвъртък срещу Далас Старс. Шоуто преди играта ще започне в 17 часа. с падане на шайба малко след 19 часа. на 680 CJOB.