Хеттрик на Ивендър Кейн води Ойлърс срещу Дъкс
Global News | 2024-02-10 | 08:21:18

Вторият хеттрик на Ивендър Кейн за сезона издигна Едмънтън Ойлърс до победа с 5-3 над Анахайм Дъкс петък вечер.

Калвин Пикард държеше Ойлърс в играта през първия период. Той спря Райън Строум при пробив, след което отказа Якоб Силфверберг от тайт по-малко от минута по-късно. Патиците щяха да пробият със силна игра в края на първия, когато Кам Фаулър прокара дълга китка покрай екраниран Пикард.

Патиците не бяха доволни, когато Ойлърс излязоха на борда девет минути след началото на играта второ. Кори Пери изби стика на Джон Гибсън от ръцете му преди мрежата. Докато Гибсън молеше за дузпа, Кейн го победи с китка от дясното крило, за да направи 1-1. Strome върна преднината на Ducks 29 секунди по-късно. Кейн взе пас от Леон Драйситл и победи Гибсън на леда, за да изравни 2-2.

Лукас Достал замени Гибсън (контузия в долната част на тялото), за да започне третия.

Вземете последните национални новини . Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Strome снайпери един в силовата игра 3:20 в третия. Първият удар на Dostal беше труден, като Zach Hyman отиде на бекхенд, докато беше сам отпред. Достал се задържа силно с лявата си подложка, за да спаси.

Ойлърс се придържаха към него и спечелиха с два гола в разлика от 1:28. McDavid се втурна в зоната на Ducks и нахрани Zach Hyman отпред за неговата 31-ва. При мощна игра МакДейвид стреля с пас към Леон Драйсайтл, който веднъж вкара своя 24-и. Кейн го отстрани с празна мрежа.

Пикард направи 24 спасявания, за да запише петата си поредна победа. Макдейвид направи три асистенции. Евън Бушар направи асистенция, за да постави нов връх в кариерата си с 44 точки.

Ойлърс, 30-16-1, ще гостуват на Лос Анджелис Кингс в събота (630 CHED, Face-off Show 6:30 следобед, мач от 20:00).