Хеттрик на Кузменко води Калгари до победа с 6-3 над Анахайм
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-04-13 | 17:49:18

Андрей Кузменко вкара три гола, Назем Кадри направи гол и две асистенции, а Калгари Флеймс устояха на ралито на Анахайм в третия период за победа с 6-3 над патиците в петък вечер.

Кузменко отбеляза втория си хеттрик в кариерата с два гола във финалните 5:38, след като Анахайм намали преднината на Калгари от 4-0 до един гол. Андрю Мангиапане и Конър Зари също вкараха за "Флеймс", които спечелиха едва за трети път в 12 мача. Дъстин Улф направи 19 спасявания.

Сам Коланджело вкара гол в своя дебют в НХЛ за патиците, а Франк Ватрано и Олен Зелуегър отбелязаха малко след това. Но Кузменко отрази изстрела на Джонатан Юбердо, за да задържи Пламъците напред с 5:38, за да играе на мощна игра и добави още по-малко от три минути по-късно.

Мачът също беше последният в Honda Center от дълго време Нападателят на Дъкс Якоб Силфверберг, който обяви предстоящото си пенсиониране тази седмица след 12-годишна кариера в НХЛ.

Джон Гибсън спря 21 удара в последния домакински мач от шестия пореден сезон без плейофи за Патиците, които загубиха 15 от 18. Анахайм завърши със само 12 домакински победи този сезон, по-малко от всеки отбор, с изключение на най-лошия в НХЛ Сан Хосе с 11.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Мангиапане вкара 14-ия си гол, за да увенчае впечатляваща поредица от форчекинги на Калгари през първия период. Кадри удвои преднината шест минути по-късно с 27-ия си гол, а Кузменко вкара своя 19-и за сезона от вратата на Гибсън през втория период.

Патиците изоставаха с 4-0, преди Колангело лесно да вкара вратата си в третия период, когато една шайба се процеди под Волф и остана в гънката. Патиците избраха Коланджело във втория кръг през 2020 г., а 22-годишният нападател от Масачузетс стана професионалист този месец след старшия си сезон в Западен Мичиган.

Ватрано вкара гол след зрелищен пас без поглед от Тревър Зеграс зад мрежата на Flames, а Зелуегър направи 4-3 само 48 секунди по-късно с удар през трафика за втория си гол в кариерата.

33-годишният Силфверберг прекара последните 11 сезона на неговата 12-годишна кариера в НХЛ с Дъкс, играейки ключова поддържаща роля като талантлив двупосочен нападател в серия от пет последователни шампиона в Тихоокеанската дивизия от 2013-17 г. Анахайм направи два финала на Западната конференция по време на тази част със Силфверберг, който се възстанови от потенциално сериозен кръвен съсирек в крака си преди два сезона, за да завърши договора си тази година.

Източник: globalnews.ca