Хеттрикът на Джарод Боуен вдъхнови Уест Хем за победа над Брентфорд
Breaking News | 2024-02-26 | 00:40:35

Джарод Боуен отбеляза хеттрик, когато Уест Хем победи с 4-2 страхотния Брентфорд, за да облекчи натиска върху Дейвид Мойс.

Чуковете спечелиха първия си мач за 2024 г., като Боуен вкара първите си голове от преди Коледа, за да сложи край на мизерна серия от осем мача без победа, което повдигна повече въпроси за бъдещето на мениджъра.

Изигра пет, пет загуби бяха съжалителният им рекорд във Висшата лига срещу Брентфорд, единственият отбор от 43-мата, с които Мойс се е сблъсквал във висшата елига и който не е бил побеждаван преди това.

Най-накрая гниенето беше спряно, тъй като Брентфорд вече затъна още по-дълбоко в изпадането скрап по-рано в понеделник, след като намаляването на точките на Евертън беше намалено от 10 на 6, претърпя ново поражение – 12-то в 15 мача, откакто победи Уест Хям у дома през ноември.

Къде беше този Уест Хем през последните две месеци може да се предположи. Те трябваше да водят след само три минути, когато Джеймс Уорд-Проуз стрелна при центриране на Владимир Коуфал, само за Томас Соучек, който пламна от шест ярда.

Но моменти по-късно те наистина излязоха напред, когато Уорд-Проуз изпрати Емерсон Палмиери по лявото крило.

Италианският защитник дръпна топката обратно към Боуен, който тъч, преди да нанесе удара си покрай Марк Флекен.

Боуен, който не беше вкарал Гол във Висшата лига в седем мача, внезапно два през първите седем минути.

Този път Коуфал намери надеждата на Англия на 10 ярда и той спокойно прокара Флекен, за да удвои преднината.

Но пчелите бяха ужилени в действие и отговориха в 13-ата минута чрез Нийл Маупай, който се отмъкна, за да вкара петия си гол в толкова много стартове срещу чуковете.

Уест Хям търсеше трета преди полувремето време, но Соучек пропусна удара си пред вратата, Лукас Пакета, който отново се намести, стреля от воле и удар на Мохамед Кудус беше удържан от Флекен.

Полувремето не беше особено кофти, но Маупай, премиерът на Брентфорд търговец, изглежда каза нещо, което раздразни треньора на Хамърс Кевин Нолан, когато се върнаха от тунела, а защитникът на Бийс Матиас Йоргенсен раздели двойката.

Иван Тони беше на сантиметри от изравнителен гол, когато просто не успя да докосне едно подканящо центриране от Кийн Луис-Потър.

Вместо това в 64-ата минута Боуен завърши своя требъл – първият от играч на Уест Хем на Лондонския стадион – с обикновен с глава от центриране на Кудус.

Вратарят на домакините Алфонс Ареола спаси удар от воле на Франк Ониека, нисък на близката му греда, преди Чуковете да грабнат четвъртото си място със стил.

Ново центриране на Кудус бе изстреляно с глава. към Емерсън, на 20 ярда и крайният защитник изстреля ракета покрай Флекен в горния ъгъл.

Заместникът на Пчелите Йоане Уиса върна още един удар късно и Ареола отказа Тони в добавеното време, докато Уест Хям удържа за победа, която беше почти толкова впечатляваща, колкото и неочаквана.