Хеттрикът на МакКю, петте точки на Барки водят Лондон Найтс до победа над Сарния
Global News | 2023-12-29 | 05:14:06

Лондон Найтс удължиха победната си серия до четири мача и поведоха в 402 Rivalry Series с победа с 6-2 над Стинг в Сарния на 28 декември.

Макс МакКю записа хеттрик за Лондон, за да удължи поредицата си от голове до осем мача, а Денвър Барки вкара веднъж и създаде още четири, за да увеличи общия си брой точки до 49 за сезона.

Всички голове на Найтс дойдоха благодарение на специални екипи, тъй като те отбелязаха три пъти в пауър плей и още три пъти без играчи. Лондон сега води в OHL по голове с къси играчи с 12.

Отборите вкараха голове, дошли точно на 30 секунди един от друг, които бяха огледални образи един на друг, за да започнат точкуването.

Barkey изпрати удар от дясната точка, който бе отразен от МакКю в 9:50, за да направи 1-0 в Лондон.

След това в 10:20 на началния период защитникът на Стинг Джеймс Бар извади шайба от правилната точка, която бе отклонена в мрежата на Лондон от новобранеца Райън Браун, за да изравни мача.

Преди края на първия период, МакКю удари отново с предимството на човека, когато Барки го намери отстрани на вратата мрежа и МакКю се завъртя до гънката и стреля между краката си и Найтс поведоха с 2-1 към съблекалнята след 20 минути.

МакКю завърши своя хеттрик 6:31 във втория като Исая Джордж изпрати МакКю сам при откъсване с ръка и той удари собствената си рекулция зад Ник Суржиция в мрежата на Стинг за своя 15-ти гол за сезона и 11-ти през месец декември.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Барки нахлу сам от лявата страна на зоната на Стинг една минута и две секунди по-късно. Барки беше препънат по време на игра, но шайбата излезе от Бар и пресече голлинията на Сарния и Лондон поведе с 4-1.

Стингът успя да отбележи гол, преди Едуард да напусне наказателното поле, когато Кай Шуинд вкара неговият трети за годината.

Сам О'Райли завърза третия пауърплей гол на Найтс в мача в 11:32 на втория период, когато веднъж успее да успее да направи Руслан Газизов. Точковата поредица на Газизов вече е от шест мача.

Лондон удържа Сарния без удар през първите 12 минути и 50 секунди на третия период, но ударна голяма дузпа на защитника на Найтс Алек Леонард даде Стинг петминутна мощна игра.

Тринадесет секунди след наказателния удар, Газизов получи подаване от Барки и влезе сам, вкарвайки третия гол за Лондон от къси ръце през нощта, за да завърши резултата 6-2 .

Найтс надиграха Сарния с 34-18.

Бъдещите рицари и лондончани излизат много в мачовете на GOJHL Top Prospects

Лондончани и бъдещите лондончани взеха участие в мачовете на GOJHL за 2023 г. на Top Prospects на 27 декември в North Dumfries Community Complex в Ayr, Ont. Лондончанинът Итън Уиър е избран за проект на Кингстън Фронтенакс и играе за Сейнт Мери Линкълнс и имаше най-голямата офанзива през нощта, като отбеляза хеттрик, който включи победителя в продълженията в победата на Тим Пасеро над Тим Пранг. Избраният от третия кръг на Knights 2023 P.J. Fagan направи изключителна вечер с три асистенции. Фейгън назначи Уиър за победителя.

Изборът на шестия рунд на Лондон през 2023 г., Брендън Гербер, записа асистенция, както и Куин Макнамара от Арва, Онтарио, който играе за Лондон Нешънълс. Блейк Ароусмит, вторият трети кръг на Найтс през 2023 г., също участва в този мач, както и нападателят на националите Талан Палмър. Палмър вкара гол за отбор Пранг.

В другите перспективи избраният от втория кръг на драфта на Лондон през 2023 г. Алексей Медведев спря 14 от 15 удара за отбор Уилямс при победата с 4-3 над тима Шепли. Избраният от четвъртия кръг на Найтс Ноа Дженкен направи две асистенции за отбора на Уилямс.

Дъг Стейси се завръща в Купата на Шпенглер

Бивш атлетически треньор на Найтс Дъг Стейси, който сега е главен спортен треньор на Western Mustangs, в момента е в Давос, Швейцария с отбора на Канада на турнира Spengler Cup. Канада завърши груповата игра при резултат 1-1 след победа с 4-0 над Фролунда и загуба с 4-3 от домакина Давос.

Джо Торнтън от Сейнт Томас, Онтарио, е генерален мениджър на Канада и Брус Будро е старши треньор. Това е вторият път, когато Стейси е на Spengler Cup. Той е бил част от отбора на Канада за две олимпийски игри, две световни първенства за жени, четири световни турнира за юноши и три световни първенства до 18 години. Nathan Beaulieu от Стратрой, Онтарио, е член на отбора на Канада. Той играе за EHC Kloten в Националната лига на Швейцария.

Следва

Найтс и Стинг ще се срещнат отново в петък, 29 декември от 19:00 часа. в Budweiser Gardens.

Играта ще отбележи четвъртата част от Battle of the 402.

Отразяването ще започне в 18:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl. ca и в приложението Radioplayer Canada.