Хийт задържа Раптърс за победа със 112-103
Global News | 2023-12-07 | 05:07:34

ТОРОНТО – Кейлъб Мартин вкара 23 от своите 24 точки през първото полувреме и взе 12 борби, докато Маями Хийт измъкна победа със 112-103 над Торонто Раптърс в сряда нощ.

Дънкан Робинсън добави 21 точки, включително 10 през четвъртата четвърт, за Маями (12-9). В Heat липсваха звездният център Бам Адебайо (контузия на лявото бедро) и водещият голмайстор Тайлър Херо (изкълчване на десния глезен).

Бившият Raptor Кайл Лоури беше посрещнат с овации по време на представянето преди мача. Той имаше три точки за 28 минути игра.

Паскал Сиакам вкара 30 точки за Торонто (9-12), който загуби четири от последните си пет мача.

O.G. Ануноби и Гари Трент младши записаха съответно 23 и 15 точки.

И двете страни излизаха от четиридневни паузи, като за последно играха в събота.

Торонто защити боя добре , блокирайки три изстрела, без да предадат кош вътре в първите 4:21 от състезанието. Маями обаче изскочи до преднина от 15-4, достигайки 5-от-7 от диапазона за три точки, като Мартин отбеляза девет от своите 15 точки през първата четвърт в този период.

Серия 17-4 , подхранван от осемте точки на Ануноби, позволи на Раптърс да направят 26-24 за Хийт при оставащи 2:14. Но Маями затвори рамката с 37-32.

Торонто изравни мача с 3:57 до края през втората четвърт след серия от 10-3, затворена от Siakam от средна дистанция за изчезване. След това Сиакам даде първата преднина на Раптърс, 60-57, след началния кош на мача с корнер три малко повече от минута по-късно.

Торонто излезе на полувремето с 66-64.

Маями излезе по-агресивната и концентрирана страна, възстановявайки преднината си с поредица от 16-0 в първите 6:04 часа на третата четвърт. Раптърс допуснаха седем подигравания само през този период.

Сиакам прекъсна сухия период с игра за три точки при 5:34 до края на рамката.

Трент по-късно върна удара -обратни тройки, за да доведат Торонто до три с 34,1 секунди преди края. Хийт водеше с 87-84 при звъненето.

След като Скоти Барнс изравни резултата 2:19 в четвъртата четвърт, Маями отговори с 10-0 от 9:15 до оставащите 7:11 . След това Барнс намали изоставането до 97-94 с 3:56 до края, за да направи лична серия от 5-0 след тихи първи три четвърти.

Серия 9-2 между Дънкан Робинсън и Орландо Робинсън обаче доведе Хийт напред със 106-96 с оставащо 1:43 и Раптърс така и не се възстановиха.