Хоман, Ботчър се класираха за финалите на Големия шлем
Global News | 2024-01-21 | 20:28:03

Рейчъл Хоман от Отава ще играе във финала на шампионата от Големия шлем в неделя вечер на Co-op Canadian Open.

Homan и нейният екип на третата Tracy Fleury , втора Ема Мискю и водеща Сара Уилкс, победиха отбора на Манитоба на Дженифър Джоунс с 8-3 в шест енда в съботния полуфинал.

Homan вкара три в първия енд, отказа два във втория, след което преброи един в третия, последван от кражба на две в четвъртия, за да поемете контрола над мача.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Джоунс вкара един гол в петия, за да намали изоставането до 6-3, но след като Хоман добави още два в шестия, отборите си стиснаха ръцете.

Хоман ще играе срещу отбора на Швейцария на Силвана Тиринцони, който отбеляза гол два пъти в долната част на осмия край, за да победи екипажа на Кери Ейнарсон от Гимли, Манчестър, 6-5.

Тиринцони, който хвърля трети камъни, има Алина Патц, която хвърля последна, втора Селина Витшонке и води Карол Хауалд .

Те вкараха три в първия срещу Ейнарсон, но се отказаха от три в следващия край. Ейнарсон поведе с 4-3 в четвъртата, а Тиринцони изравни с 4-4 в петата. Ейнарсон вкара един гол в шестия, а Тиринцони отстрани седмия и го спечели във финалния край с двойка.

От страната на мъжете, Брендън Ботчер от Калгари напредна към неделния финал при мъжете с победа с 5-3 над Брад Гушу от Сейнт Джонс, Нюфаундленд и Лабрадор, в съботния полуфинал. Той ще играе срещу Брус Муат от Шотландия, който победи Рос Уайт, също от Шотландия, с 5-3 в другия полуфинал.