Хумелс точен, докато Дортмунд нокаутира ПСЖ за финал в Шампионската лига
Breaking News | 2024-05-07 | 23:32:19

Борусия Дортмунд показа страхотно хладнокръвие, за да стигне до третия си финал в Шампионска лига, след като голът на Матс Хумелс от второто полувреме донесе на гостите победа с 1-0 срещу пропускащия Пари Сен Жермен за заслужена обща победа с 2-0 във вторник.

Хумелс отбеляза с глава от корнер пет минути след второто полувреме, за да изпрати германците, които спечелиха титлата през 1997 г., на първия им финал в Европа топ клубно състезание от 2013 г. насам.

Те ще срещнат или 14-кратния шампион Реал Мадрид, или Байерн Мюнхен, които се сблъскват на Бернабеу в сряда след равенство 2-2 в първия мач, в мача на 1 юни на Уембли.

ПСЖ удари рамката четири пъти, но не успя да намери мрежата, тъй като Килиан Мбапе, който се очаква да напусне клуба в края на сезона, беше сянка на обичайното си брилянтно аз.

ПСЖ, който влезе в двубоя като фаворит за втория си финал, след като завърши на второ място през 2020 г., направи агресивен старт и Мбапе получи първия си шанс в седмата минута с полуволе като домакините натрупаха натиск.

С Мбапе на левия фланг и Гонсало Рамос като самотен нападател, френският нападател имаше малко пространство в аут и възможност да намали и застраши вратата на Дортмунд.

Килиан Мбапе от Пари Сен Жермен не успя да постигне резултата. Снимка: Odd Andersen/AFP чрез Getty Images

Посетителите обаче бяха спокойни и се държаха здраво. Увереността им нарасна и те получиха първата си възможност чрез Джулиан Райерсън, чийто удар срещна страничната мрежа.

Дортмунд имаше по-добър шанс в 35-ата, когато след остра контраатака след ужасен пропуск на Мбапе Джанлуиджи Донарума направи брилянтно спасяване, за да откаже Карим Адейеми.

ПСЖ имаха късмет, че резултатът през нощта беше равен на полувремето.

Отборът на Луис Енрике увеличи скоростта след почивката с Уорън Заир Удар на Емери, който срещна външната страна на гредата, след като опитът на Мбапе беше отразен в пътя му от Рамос.

Но Дортмунд бяха по-строги, когато Хумелс отбеляза с глава от корнер пет минути след почивката, за да удвои предимството на германския отбор двата крака.

Ударът на Рамос на завоя след това премина малко над и 25-метровата ракета на Нуно Мендес уцели гредата, докато ПСЖ реагира светкавично.

Нов опит на Мбапе беше отразен в гредата преди мощният удар на Витиня също да уцели рамката.

Усман Дембеле от ПСЖ беше постоянна заплаха след изтичането на часа, но подобно на останалата част от отбора, нападателят на Франция влезе в играта твърде късно срещу страна, която никога не губеше самообладание и напълно заслужаваше мястото си на финала. – Ройтерс