Iafallo сложи край на дългата голова суша, тъй като Winnipeg Jets изхвърли Блус с 4-2 за 4-та поредна победа
Global News | 2024-02-28 | 05:42:29

Победата на Winnipeg Jets над противник от Централната дивизия е толкова близо до сигурен залог, колкото и в NHL този сезон.

Джетс продължиха със силната си дивизионна игра във вторник вечерта, като победиха Сейнт Луис Блус с 4-2, за да подобрят рекорда си в Сентрал до 16-3-1, най-добрата оценка за всеки отбор от НХЛ срещу отбори в тяхната дивизия този сезон .

Джетс се качиха първи на дъската при 8:53, когато Николай Елерс хвърли шайбата покрай дъските в края на сините, плъзна се по стената и даде перфектен пас на Шон Монахан в слота . Той преодоля Winnipegger Joel Hofer, за да направи 1-0 с шестия си гол, откакто се присъедини към отбора.

Само 87 секунди по-късно Брендън Дилън направи 2-0, след като бе спечелено лицево и той изтръгна удар, който победи Хофер чисто от точката, поставяйки нов рекорд в кариерата със седмия си гол за сезона.

Сините отговориха само 30 секунди по-късно. Докато Уинипег се мъчеше да проследи шайбата в своя край, Марко Скадела отправи удар към вратата от точката. Лоран Бросоа се захвана, но шайбата се процеди отстрани на гънката, където Павел Бухневич чакаше да вкара своя 23-ти за сезона.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и целия свят .

Уинипег възстанови преднината от два гола с 4:27 преди края. Джош Мориси направи страхотна игра в собствената си част, за да обърне шайбата и да я изпрати напред към стрелящия Кайл Конър. Той се плъзна по крилото и победи Хофер ниско за своя 24-ти за сезона, за да направи 3-1 след 20 минути.

Сините намалиха изоставането малко по-малко от средата на втория период. Луда битка пред мрежата на Джетс доведе до това, че Брандън Саад изби освободената шайба от напречната греда и тя падна точно в голлинията, за да направи 3-2.

И двамата вратари бяха заети във втората с Сейнт Луис надигра Уинипег с 15-12 за два периода от общо 27 удара за Сините и 25 за Джетс.

Всеки отбор имаше неуспешен шанс за пауърплей през първата половина на третия период като Уинипег се придържа към преднината си от един гол, но точно след средата възстанови преднината си от два гола.

Елерс направи страхотен ход в прореза и стреля по шайбата, но след като тя се отби в края -бордове, той се процеди обратно пред мрежата, където Алекс Яфало го удари между краката на Хофер за първия му гол от 2 януари, слагайки край на поредица от 20 поредни игри, без да намери мрежата.

Сините дръпнаха вратаря с малко повече от три минути до края и се превърна в 6-на-4 с 41 секунди преди края, когато Нийл Пионк беше извикан за дузпа с висок удар, но Сейнт Луис не можа да намери гърба на net.

Бросойт постигна деветата си победа за сезона, като направи 36 спасявания, докато Хофер пое загубата, след като спря 28 изстрела.

Сега Джетс ще излязат на път за огромен тилт в Далас четвъртък вечер.