Iga Świątek печели втора титла в Индиън Уелс с доминираща победа над Maria Sakkari
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-03-18 | 13:10:35

="text" data-component-name="paragraph" data-article-gutter="true"> Световната номер 1 Ига Швентек отстрани Мария Сакари в поредни сетове, за да спечели втората титла в Индиън Уелс в кариерата си, побеждавайки деветата поставена с 6-4 6-0 на финала в неделя.

Полската суперзвезда не загуби сет по време на турнира и загуби само 21 игри по пътя към втората си титла от WTA 1000 за годината, след като спечели през февруари Qatar Open.

Świątek, която беше зашеметена от Линда Носкова в третия кръг на Откритото първенство на Австралия, вече спечели последните си шест WTA финала, за да увеличи рекорда си в кариерата до 19-4.

„Наистина се гордея със себе си“, каза Świątek, според WTA. „Супер съм щастлив. Искам да кажа, въпреки че този турнир изглеждаше така, резултатите, може би имах всичко под контрол, не беше толкова лесно от началото до края.

„Така че съм щастлив, че успях да се подобря по време на турнира. Чувствах се много добре в последните два мача, имах голяма доза увереност.”

Все още само на 22 години, Świątek вече спечели четири титли от Големия шлем и осем WTA 1000 титли.

В мач-реванш от финала през 2022 г. – който Швентек спечели с подобна властна победа с 6-4 6-1 – полякът спечели на косъм начален сет напред-назад, но вторият приключи в миг на око.

„Съжалявам, че не можах да дам по-добра битка“, каза Сакари в интервюто си на корта, според BBC. „Беше доста бързо за вас, момчета, но чест на Ига, вие сте невероятен играч, много добър човек и невероятен шампион.

„Ти наистина заслужаваш най-доброто. Вие и вашият екип създадохте нещо невероятно. Наистина се надявам да можем да играем много повече финали.”

Следващото за Świątek е предстоящият Miami Open, където тя ще се стреми да спечели „Sunshine Double“ – спечелвайки Индиън Уелс и турнира във Флорида – за втори път в кариерата си.

Източник: cnn.com