Илайджа Мур прекара нощта в болница, след като получи мозъчно сътресение при страховит удар срещу Джетс
New York Post | 2023-12-29 | 00:22:33

След страшен момент по време на загубата на Джетс с 37-20 от Браунс в четвъртък вечерта, Илайджа Мур се върна у дома от болницата и в протокол за сътресение, каза екипът в петък.

Главният треньор на Кливланд Кевин Стефански съобщи актуализацията на своя широк приемник в петък следобед, като каза, че Мур „се справя по-добре“, според ESPN.

„Той е в протокол за мозъчно сътресение, така че просто ще отработим това през следващите няколко дни с него, но се радвам, че се е върнал у дома“, каза главният треньор, според Washington Post.

В последните минути на първото полувреме куотърбекът на Браунс Джо Флако изтръгна пас при втори и 7-ми опит, който Мур, на 23, улови за първи даун и повече, преди да бъде повален силно, блъскайки главата му на земята, в ръцете на защитника на Jets C.J. Mosley.

Малко след попадението, Мур започна да се тресе на земята, преди бягащият бек Джером Форд да даде знак на треньорите да излязат на терена.

Бившият Джет от два сезона в крайна сметка стана и му помогнаха да напусне терена до палатката за контузени, а по-късно отиде до съблекалнята по собствено желание с 25 секунди оставащи до полувремето.

„Жалко е, че Илайджа беше хванат с глава там, но наистина съм щастлив за него за начина, по който се засили тази вечер и направи страхотен мач за нас“, каза куотърбекът на Браунс Джо Флако след мача, според Akron Beacon Journal.

Мур завърши първото полувреме с пет уловени удара за 61 ярда, включително тъчдаун от осем ярда, в първия си мач срещу бившия му отбор.

Той отчете 59 приемания за 640 ярда и два тъчдауна през този сезон.

Той беше избран от Джетс във втория кръг (общо 34-ти) в драфта на NFL 2021 от Мисисипи.

За два сезона в Ню Йорк той имаше 80 приема за 984 ярда и шест тъчдауна.