Интер Милано победи съперника си Милан, за да си осигури 20-та титла в Серия А
Breaking News | 2024-04-23 | 10:16:50

Интер Милано спечели втората си титла в Серия А за четири сезона, след като победи Милан с 2-1 на Сан Сиро.

Голове на Франческо Ачерби и Маркус Тюрам дадоха на Интер трите точки, от които се нуждаеха, за да станат шампиони, въпреки че трябваше да издържат на нервен финал 10 минути след като Фикайо Томори върна един гол за отбора домакин.

Интер завърши титлата с пет резервни мача, стоящи на 17 точки пред своите градски съперници, които се нуждаеха от победа или равенство, за да забавят празненствата.

TIKUS , КРАСАВИЦЕ!!! ✌#MilanInter 0-2 (49') #ForzaInter#DerbyMilanopic.twitter.com/DFKGRflv1f

— Интер ⭐⭐ (@Inter_en) 22 април 2024 г.

Но те бяха на заден крак, след като ударът с глава на Ачерби в 18-ата минута откри резултата, преди ударът на Тюрам в началото на второто полувреме да постави Интер на път да си осигури 20-та корона в лигата.

Усилията на Томори обаче доведоха до напрегнат финал в един ожесточен сблъсък и имаше червени картони за Дензъл Дъмфрис от Интер и двама играчи на Милан – Тео Ернандес и Давиде Калабрия – по време на добавеното време.

Междувременно Болоня остана твърдо на пътя към квалификациите за Шампионската лига, като победи Рома с 3-1 на Стадио Олимпико.

Болоня изостана само на две точки от третия Ювентус – и на седем пред Рома в пети – след доминантно показване.