Интер Милано се справи с Лече, за да остане извън Ювентус на срещата на върха в Серия А
Breaking News | 2023-12-24 | 17:16:19

Лидерите в Серия А Интер Милано спечелиха четвъртата си поредна победа в лигата, след като победиха Лече с 2-0 на Сан Сиро, гарантирайки, че ще останат на четири точки пред Ювентус до след Коледа.

Домакините имаха много шансове да излязат в преднина през първото полувреме и Ян Аурел Бисек най-накрая направи пробив точно преди полувремето.

Хамза Рафия имаше удар с глава бе спасен, когато Лече търсеше изравнителен гол, но Николо Барела удвои преднината на Интер и гостите бяха намалени до 10 в последния етап, когато Ламек Банда беше изгонен.

Ювентус поддържаше темпото благодарение на високия удар с глава на резервата Душан Влахович в 81-та минута, за да донесе на гостите победа с 2-1 над Фрозиноне.

Тийнейджърът на Юве Кенан Йълдъз откри резултата 12 минути след края на мача Дебют в Серия А, но го отмени от Хайме Баез шест минути след второто полувреме.

Рома се изкачи до шесто място с победа с 2-0 над Наполи с девет играча, който падна до седмо място след кошмар през второто полувреме те допуснаха голове на Лоренцо Пелегрини и Ромелу Лукаку, както и Матео Политано и Виктор Освенхен – в деня, когато беше обявено, че е подписал нов договор, обвързващ го с действащите шампиони в Серия А до 2026 г. – бяха изгонени.

Болоня се завърна в челната четворка с победа с 1-0 над Аталанта, Люис Фъргюсън стана голмайсторът на Шотландия за всички времена в Серия А с 11-ия си гол в надпреварата.

Каляри остава в зоната на изпадащите, след като Антоан Макумбу видя червено в 51-ата минута във Верона, където домакините се възползваха от неговото изгонване, за да осигурят победа с 2-0 с голове на Сирил Нгонге и Милан Дурик.