Ирландия изпревари Шотландия, за да си осигури трета позиция в Шестте нации и квалификациите за Световната купа
Breaking News | 2024-04-27 | 19:40:49

Ирландия завърши на трето място в Шестте нации на Гинес за жени, след като два пъти дойде от изостават, за да победят на косъм Шотландия с 15-12 и да осигурят квалификацията си за Световното първенство през 2025 г.

Шотландия излезе начело с единствения опит за първото полувреме, когато Елис Мартин пресече бялата врата, за да им даде преднина от 5-0 на почивката.

На Ирландия отне само една минута на второто полувреме, за да изравнят, когато Кейти Кориган засече в ъгъла, но Шотландия възстанови предимството си в 50-ата минута, когато Лиза Томсън прекъсна линията и Хелън Нелсън добави екстрите, за да им даде преднина от седем точки.

20 минути преди края Ирландия отново беше наравно след въртящ се удар, Клиодна Молони нахлу над линията и Дана О'Брайън успешно изрита реализацията, за да стане 12-12.

И двата отбора се впуснаха в търсене на печеливш резултат и Ирландия получи възможност, когато Aoife Wafer помогна спечелете дузпа, като О'Брайън не направи грешка, като прехвърли трите точки, за да изведе страната си напред за първи път.

Шотландия имаше шанс да го отнеме в края след наказание за схватка, след което даде територия на Шотландия с по-малко от пет минути преди края, но Ирландия остана твърда, въпреки че Бейбхин Парсънс беше изпратен в кошчето за грехове късно.