Ирландия остава на пътя към последователни титли от Големия шлем с победа над Уелс
Breaking News | 2024-02-24 | 19:33:34

Ирландия продължи стремежа си към последователни титли от Големия шлем на Шестте на Гинес, като измести енергичния Уелс с доминираща победа с 31-7 в Дъблин.

Мъжете на Анди Фарел подкрепиха съкрушителните победи над Франция и Италия с трети пореден триумф с бонус точки, за да се запазят на първа позиция за по-нататъшна шампионска слава.

Първо полувреме опити на Дан Шийън и Джеймс Лоу проправи пътя за действащите шампиони да изравнят турнирния рекорд на Англия от 11 поредни победи.

Уелс избегна неудобството на стадион "Авива" и за кратко заплаши с невероятна битка благодарение на заклинание през второто полувреме, което донесе опит за дузпа и жълт картон за Tadhg Beirne.

Но първият тестов опит за заместващия краен защитник на Ирландия Ciaran Frawley наруши тяхната решителност, преди Beirne да изкупи предишната си грешка, като си осигури бонус точката на смърт един следобед, когато безупречният флай халф Джак Кроули вкара 11 точки.

Зловещият марш на Ирландия към нова чиста победа продължава следващия месец срещу Англия и Шотландия, докато без победа Уелс е домакин на Франция в кръг четири преди възможен дървен мач лъжица дузпи с Италия.

До голяма степен неопитен отбор на Уелс прекоси Ирландско море като преобладаващ аутсаут на фона на минимални поражения от шотландците и страната на Стив Бортуик.

Гостуващ старши треньор Уорън Гатланд настоя, че е пътувал с вяра, а не с надежда, и призова играчите си да направят „всичко неудобно“ за въображаемите домакини.

Опитът на Уелс да прекъсне започна с колосална защита, тъй като първоначалната доминация на домакинския отбор беше първоначално възнаграден само с дузпа на Кроули от далечно разстояние.

Въпреки това добре смазаната машина на Ирландия продължаваше с вълна след вълна от атаки, за да сломи твърдата съпротива и да поеме контрола над таблото.

Хукър Шийън надделя в края на аут аут в 21-та минута, за да вземе четвъртия си опит на турнира, преди Калвин Неш по-късно да изравни Лоу, за да докосне в левия ъгъл.

Но решението на Сам Костелоу да удари дузпа в ъгъла не се отплати, докато няколко скъпи грешки гарантира, че отидоха на полувремето без гол за трети мач при отскачане, при 17-0 загуба.

Всички потенциални страхове, които Уелс имаше да се присъедини към Италия и да бъде анулиран в Дъблин, бяха погасени в рамките на три минути след подновяването на играта тъй като наказанието за бързо натискане на Томос Уилямс доведе до промяна на инерцията.

Италианският рефер Андреа Пиарди отсъди дузпа в края на продължително преразглеждане на срутен удар по линията на Ирландия, като Бейрн беше изпратен в кофата за грехове за неправомерна промяна на обвързването му.

Подгорещеният Уелс беше добре и наистина в надмощие на този етап, но не успя да направи по-нататъшни набези в таблото в отсъствието на Бейрн, преди Ирландия да възстанови реда.

След като на булдозера Bundee Aki беше отказан опит за преглед заради удара на Robbie Henshaw, Frawley, заместник на контузения Hugo Keenan, радостно се гмурна под стълбовете, за да отпразнува първия си тестов старт със стил.

Уелс дойде близо до утешителен резултат в последните минути, по време на които заместникът на Ирландия Джеймс Райън беше изпратен в кофата за грехове.

И все пак, с късния финал на Бейрн, което усложни нещастието им, те в крайна сметка се спуснаха до 10-то поражение от последното си 11 мача на Шестте нации, тъй като чакането им за първа шампионска победа в Дъблин от 2012 г. насам продължава.