Ирландският женски отбор по хокей вижда как олимпийската мечта умира, докато Великобритания се класира за Париж
Breaking News | 2024-01-20 | 23:08:34

Ирландският женски отбор по хокей не успя да се класира за Олимпийските игри в Париж.

Шон Отборът на Dancer загуби с 2-1 от Великобритания в плейофа за трето/четвърто място в Испания.

Великобритания влезе в играта, след като се класира за всички олимпийски игри с изключение на 2004 г. Жените на Ирландия, от друга страна , се е класирал единствено за Олимпиадата в Токио, която беше отложена за 2021 г. поради пандемията от Covid-19.

Последната победа на Ирландия над Великобритания беше неофициален международен подгряващ мач преди Олимпиадата в Токио в Белфаст през 2020 г., когато пътуванията бяха ограничени.

В големите турнири, където капачките се броят като точките за ранглистата, Великобритания винаги се радваше на предимство. Това беше контекстът, когато Ирландия влезе във финала за победа или отпадане в събота следобед във Валенсия, Испания.

Ирландия започна добре, но Великобритания беше опасна при контраатака. Наистина, първата ясна възможност за гол падна на златните медалисти от 2016 г.

Кейти Робъртсън почти откри резултата за Великобритания. Тя лобира Макферън, но Шарлот Бегс го изчисти от линията. Второто й попадение бе ударено от блокада на Макферън в 8-ата минута. Ирландия доминираше притежанието на топката в заключителните етапи на първата четвърт, Ирландия 0 Великобритания 0.

Великобритания поведе в 18-ата минута след контраатака в ирландския Д, за който беше даден наказателен ъгъл. Сара Джоунс отклони топката покрай Айеша Макферън, Ирландия 0 Великобритания 1.

Великобритания владееше по-добре до края на полувремето, спасявайки пробив на Кейти Мълън, чието центриране, отклонено към небето, беше счетено за опасно и завършиха със свободен удар от собствения си D за Великобритания, резултатът на полувремето беше Ирландия 0 Великобритания 1. Основната характеристика на третата четвърт от ирландска гледна точка беше, че Дейрдри Дюк напусна терена поради контузия.

Сара Джоунс центрира топка по-късно в четвъртината, която Айеша Макферън трябваше да избие. Ирландия получи право да изпълни дузпа в 41-ата минута. Ирландия успя да спечели само дълъг ъгъл от дузпата. Ирландия имаше разумно количество притежание на топката през третата четвърт и беше в атака, когато в края на третата четвърт прозвуча вир. Резултатът остана Ирландия 0 Великобритания 1.

Кейти Робъртсън отбеляза първия гол за Великобритания в кариерата си, за да изведе Великобритания с 2-0 напред в 46-ата минута. Ирландия изтегли вратаря Макферън в полза на допълнителен полеви играч 6 минути преди края.

Най-добрият шанс беше на Сара Торанс, която стреля встрани. Ирландия получи наказателен ъглов удар, който Великобритания посочи на видео съдията. Съдията потвърди решението и те загубиха своя видеоклип. Хийш спасен от Маклафлин. Ирландия търсеше още един наказателен ъгъл, който беше препратен към видео съдията от Ирландия, наказателният ъгъл беше отсъден и Хийш спаси и блокира отскочилата топка от Ниам Кери.

В последната минута Ирландия се опита да вземе на таблото с резултати. В последните секунди Ирландия потърси наказателен ъгъл и той бе даден на видео съдията. Ирландия получи наказателен ъгъл.

Първият опит на МакЛофлин удари крак и Ирландия получи още един наказателен ъгъл. Ирландия отбеляза гол чрез Хана Маклафлин с последния удар в мача, за да направи Ирландия 1 Великобритания 2, но часовникът беше изтекъл, както и олимпийските надежди на Ирландия.