ИСАН КАН: Борнмът си бяха написали домашното за тъмните изкуства на Бен Уайт - но Арсенал нямаше нужда този път от сценичния му удар
Daily Mail | 2024-05-05 | 16:22:19

Заради това, Борнмът очевидно си бяха свършили домашното. Както се вижда от първите два ъглови удара на Арсенал в този мач, до 10 минути играч на Череши пречи на Уайт да стигне до голлинията.

Това отне Възможност на Уайт за измама от гол линията, която колумнистът на Mail Sport Греъм Сунес описа преди като „измама“.

Ранните вкарвания на Бен Уайт привлякоха вниманието при победата на Арсенал над Борнемут в събота

Черешките определено си бяха свършили домашното със заплахата на Уайт от атакуващи стандартни фигури

Играй нататък Ябълка Spotify

Десният бек през второто полувреме зае различни позиции от ъглови удари, включително центриране от предната греда в 58-та минута.

Въпреки това, в светлината на аплодисментите, които Арсенал получи за своите рутинни корнери, възникна въпросът: каква беше разликата в сблъсъка на Доминик Соланке с Давид Рая в натрупването на Ударът на Антоан Семеньо, който беше отменен, към това, което Уайт прави при ъгли?

Не много, ако изобщо. Трябва да има някаква последователност.

Като цяло Уайт се държеше добре, но е набор от трикове, като също така показва, че той има планове не само за ъглите. Няколко от неговите хвърляния в началото привлякоха вниманието, като хванаха съперника неподготвен чрез бързо разпределяне на топката, докато Борнемут нареждаше. Или огромното разстояние, на което успя да изстреля топката, което беше впечатляващо.

Английският национал намери други начини да впечатли при победата с 3-0 на Емирейтс

Уайт беше хванат да разкопчава ръкавиците на вратаря на Спърс Гулиелмо Викарио миналата седмица

Поведението на Райън Кристи беше това, което спечели най-голямо внимание, висока битка върху Букайо Сака — шиповете му се забиха в коляното на крилото — избягвайки всякакво наказание. VAR сметна предизвикателството за безразсъдно, но не и опасно. Това наистина беше спорно.

След това имаше няколко други силни подхвата на Кристи, които прелетяха. Отне му до 95-ата минута да получи жълт картон.

Така Уайт мина под радара. Но въпреки това изискваше пълното внимание на неговата опозиция.