Islanders изглеждаха пронизани от същите стари проблеми при неравномерната загуба от Wild
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-16 | 04:22:35

СЕЙНТ ПОЛ, Минесота — Четиридесет и три мача в сезона и Islanders все още имат много от същите проблеми, които имаха през октомври : наказателно убийство и защитна зона, която не е достатъчно добра; преуморен вратар номер 1; липса на телесност; отбор, който, нагоре и надолу в състава, не е достатъчно постоянен, за да играе с потенциала си всяка вечер.

След като направиха едно от най-лошите си усилия за сезона и загубиха с 5-0 от Уайлд в понеделник вечерта, всички тези проблеми продължават да се натрупват като снежна топка през 2024 г.

Айлъндърс са 2-5-2 от 31 декември, извън място за плейофи и сега трябва да спечелят във втория край на двубой за първи път през цялата година, за да избегнат падане под .500 на това пътуване през централната дивизия.

Те са само една точка от връщането на място с уайлд кард, така че сезонът не е на ръба.

Но това е толкова лошо, колкото се чувстват нещата, след като серия от седем загуби в средата на ноември доведе до това треньорът Лейн Ламбърт да бъде попитан за статуса на работата му, не само заради последните резултати, но и заради това как са се появили.

Липсата на отпор и нивото на незаинтересованост в понеделник беше потресаваща. Островитяните позволиха на Минесота да живее в офанзивната си зона, особено в хаосния втори период, когато бяха изместени с 21-3 за 20 минути.

След тежката загуба в събота в Нешвил, това беше точно обратното на това, от което се нуждаеха островите – усилие, което се отрази зле на всички, които имаха пръст в него.

Средният период, в който Островитяните играха безжизнен хокей, в крайна сметка им помогна. Конър Дюар увеличи преднината на Минесота до 2-0 само 2:18 във втората, след като Себастиан Ахо обърна шайбата зад собствената си мрежа, позволявайки Дюар, за да влезете в слота и да получите безпрепятствен удар.

След това Джоел Ериксон Ек направи 3-0 в пауърплей след закъснение на Бо Хорват за дузпа, отклонявайки подаването на Кирил Капризов към гънката с малко съпротивление.

Шансовете за завръщане оттам бяха нулеви. Островитяните развяха пословичното бяло знаме, като изтеглиха Иля Сорокин за последните 20 минути - вероятно за да му дадат почивка преди двубоя във вторник в Уинипег - и дадоха на Кен Епълби първата му игра в НХЛ от януари 2018 г.

Дори когато Капризов отвори вратата, като изпълни четириминутно високо наказание с косъм под седем минути до края на мача, Андерс Лий го затвори веднага, като закачи Джейк Мидълтън седем секунди в мъжкото предимство .

След това, когато островитяните се върнаха в силовата игра, те незабавно се отказаха от гол на Ериксон Ек – удивителен знак в нощта на смущение. След това Маркус Фолиньо го изпълни, като добави пети гол с Уайлд 57 секунди преди края.

Спиралата надолу започна само минути след нощта.

В един небрежен първи период, когато островитяните изпълниха три дузпи – те завършиха вечерта с пет – и прекараха твърде много време в зоната на защита, беше нужно само едно пътуване до наказателното поле, за да даде преднина на Wild.

Това дойде при резултат 2:11 в мача, след като Сорокин не можа да спре удар отляво на Матс Зукарело.

През цялата година островитяните се справяха с контузии и претърпяха инстинктивна загуба след инстинктивна загуба. В по-голямата си част те се търкаляха с ударите.

Но в понеделник болката на победителя в мача на Александър Кариер със 7,9 секунди до края при загубата в събота от Хищниците изглеждаше така, сякаш все още не е изчезнала.

Също се отнася и за износването през последния месец, през който ситуацията с контузиите прави една крачка назад за всяка стъпка напред.

Мястото е трудно, никой не може да го оспори. Но островитяните се нуждаят от точки и симпатиите няма да им донесат никакви.

Още през ноември островитяните в крайна сметка се върнаха от тази серия от загуби, за да съберат най-добрия си четириседмичен период от сезона и да се върнат обратно в плейофната битка. Подобен обрат би им направил чудеса точно сега.

Ако обаче усилия като понеделник ще бъдат норма, може и да си вземат топката и да се приберат у дома.

Източник: nypost.com