Islanders обещават под ръководството на Патрик Рой, но времето не е на тяхна страна
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-01-27 | 06:33:26

Ако трите мача на Патрик Рой като треньор на Islanders бяха първите три мача за сезона, бихте били оптимисти.

Въпреки че Islanders загубиха от Golden Knights и Canadiens, можете да погледнете напредналите числа и да видите много добри неща.

След накъсан мач срещу Далас — който Островите спечелиха след продължения — те спечелиха огромно мнозинство от ударите и шансовете през последните си 120 минути хокей.

Техните 6,72 очаквани голове за в Монреал отбелязаха не само най-високата им оценка за сезона, но и най-високата им, откакто Natural Stat Trick започна да брои статистиката през 2007-08.

Бихте използвали термини като малък размер на извадката и регресия към средната стойност и смятате, че ако островитяните продължат да играят така, ще бъдат в доста добра форма в продължение на 82 мача.

„Ние доминирахме през цялото второ полувреме на този мач“, каза Ноа Добсън в четвъртък след загубата с 4-3 от Канадиънс и, статистически погледнато, той беше много прав.

Но тук е проблемът.

вижте също

Брендън Галахър беше спрян за пет мача за удара си срещу Адам Пелех по време на мача на островитяните срещу канадците в четвъртък.

Брендън Галахър от Canadiens наказа пет мача за удар с лакът в главата на Адам Пелех

Айлъндърс нямат още 79 мача, за да разберат това.

Те имат само 34.

Те изостават с пет точки от Флайърс — с мач по-малко — за третото място в дивизия Метрополитън и четири точки от Ред Уингс за второто място с уайлд кард.

И те също трябва да преодолеят Дяволите, като Ню Джърси е равен с тях по точки (51) и има два мача в ръка.

Това не ги изважда от надпреварата за плейофите, особено ако успеят да съберат серия след паузата в Мача на звездите.

В края на краищата островитяните го направиха миналия сезон.

Но това означава, че не могат просто да чакат и да приемат, че нещата ще си дойдат на мястото, защото напредналите числа са добри.

Няма време за това.

„Не изглежда, че правим много [грешки]“, каза Бо Хорват. „Просто всеки, който направим, отива в задната част на мрежата. Така върви в момента, но отново не можем да се самосъжаляваме или да се оправдаваме. Просто трябва да съм по-добър.“

Мълчаливо, това е признание за два проблема.

Първо, вратарската игра на островитяните е добра — неговият кумулативен процент спасявания от .904 е седми в лигата — но не е страхотен, особено напоследък.

Изтощението на Иля Сорокин в 15 поредни изяви беше очевидно и Сам Монтембо надделя над Семьон Варламов в четвъртък, когато пазачът на мрежата на островитяните спря 22 от 26 изстрела.

Второ, убийствата от дузпи на Islanders бяха шокиращи през цялата година, класирайки се на 31-во място в лигата с едва 72,97 процента.

Единственият гол пет на пет, отбелязан от Монреал в четвъртък, беше победата в мача.

С тези два фактора, взети заедно, не е особено изненадващо, че островитяните не могат да прикрият грешките си по начина, по който направиха през 2022-23 г., когато имаха топ 10 убийства от дузпи и вторият най-добър процент спасявания в лигата.

Завръщането на Варламов след контузия трябва да помогне сега, когато Сорокин не трябва да играе всяка вечер. И като почти всеки друг елемент от играта на Islanders, Roy прави някои промени в PK.

„Играем повече от това, което наричат ​​диамантено убийство, отнемайки фланговете“, каза Хорват. „Има добри хокейни отбори и отборите ще намерят начини да го заобиколят. Те направиха няколко хубави игри там, не е като да бяхме луди извън позиция.”

Мачът в събота в UBS Arena срещу Panthers е последният за Islanders преди осем почивни дни, което би трябвало да даде на Рой малко време да намали мащаба и да прецени къде се намира отборът му преди този ключов месец.

Крайният срок за търговия на 8 март ще настъпи бързо след паузата на мача на звездите и островитяните трябва да вземат решение колко агресивни да бъдат – особено ако Адам Пелех е настроен да пропусне сериозно време, след като е бил на удара на Брендън Галахър лакът в главата по време на мача в четвъртък.

Ако времето беше на страната на островитяните, нещата щяха да изглеждат добре в момента. Но те нямат този лукс.

Източник: nypost.com