Islanders продължават да победят Hurricanes, докато инерцията нараства към почивката
New York Post | 2023-12-24 | 05:55:24

РАЛЕЙ, Северна Каролина — Islanders се вдигат високо в празниците.

След точна победа с 5-4 над Хърикейнс в събота, за да завършат предколедната си програма, Айлъндърс седят добре като единствени носители на второ място в Метрополитън Дивизия.

Те загубиха само два пъти в регламента от 13 ноември. И след като претърпяха три загуби от четири миналата седмица, те внезапно нанизаха поредица от три мача точки, която включва победа над отбора, който ги изхвърли от плейофите миналата пролет.

Това не беше толкова перфектен сезон за Islanders, чийто рекорд е 16-8-9.

Но те ще бъдат прави да се чувстват доста добре къде се намират.

Проблемите в третия период, които възпрепятстваха началото на сезона, до голяма степен изчезнаха.

Всички звезди продуцират. Големият удар е както се очакваше – и създаде несъответствието в победния мач в събота, тъй като Каролина просто няма способностите на островитяните в мрежите.

Canes бяха възпрепятствани от вратарството си през целия сезон, класирайки се на 31-во място в лигата по процент спасявания като отбор, който влиза в игра. Срещу островитяните не беше по-различно, тъй като Пьотр Кочетков спря само 23 от 28 изстрела, докато Иля Сорокин отклони 36 от 40 за островитяните.

Разбира се, те не са улеснили себе си.

След като Islanders влязоха в третия с преднина от 4-2, на Hurricanes бяха нужни по-малко от две минути, за да намалят резултата до 4-3, като шамарът на Джейкъб Славин намери вратата на 1:56.

Но за разлика от много случаи тази година, островитяните имаха бърз отговор, тъй като Андерс Лий отбеляза своя 250-ти гол в кариерата си по-малко от две минути по-късно, за да върне преднината до 5-3.

Въпреки това, те все още не бяха излезли от гората, тъй като Щефан Ноесен вкара собствената си отскочена топка за пауърплей гол, за да направи 5-4 с 10:43 до края на мача.

вижте също

Мат Мартин все още не е готов да се завърне в Islanders поради контузия

Каролина изглежда изравни резултата след битка в предната част на мрежата с 6:11 до края, но голът беше отметнат на леда и след преглед беше потвърдено, че Мартин Нечас е ритнал шайбата.

Това беше възможно най-близо до това, до което Ураганците щяха да стигнат, докато островитяните висят на косъм при пет срещу шест.

Първият гол в мача започна с малко късмет, тъй като Майк Райли не беше повикан за доста нагло пътуване на Андрей Свечников от Каролина при отцепване.

След като Островите върнаха шайбата, Себастиан Ахо победи Кочетков чисто при 11:19 на първия, тъй като пазачът на мрежата не успя да проследи шайбата.

Теуво Теравайнен изравни мача малко повече от минута по-късно, натискайки рикошет от Сет Джарвис. Островитяните обаче продължиха да се възползват от Кочетков.

Брок Нелсън победи пазача на мрежата с китен удар от слота след победа в лицево лице при резултат 14:43. Малко по-малко от четири минути по-късно Бо Хорват направи това при еднократен удар от десния кръг, който се отби в дясната подложка на Кочетков и в мрежата.

Себастиан Ахо върна Ураганите в рамките на един гол само 59 секунди във втория период с гол за мощна игра.

Но прострелването на Райли от лявата точка доведе до 4-2 при 14:12 на второто място — още един гол, който Кочетков вероятно би искал да върне.

Сорокин, междувременно, не беше чак толкова притеснен дори от отбора на Каролина, чиято тенденция да хвърля шайби в мрежата отвсякъде беше в пълна сила.

Каквото и да правите с тези първи 33 мача за островитяните — и това далеч не е недвусмислен успех, като се има предвид, че са загубили повече пъти, отколкото са спечелили, като вземем предвид загубите в продълженията — ясно е, че те са се подобрили като сезонът продължи.

В дивизия Метрополитън, която, освен Рейнджърс, е в най-добрия случай посредствена, това се равнява на това, че Айлъндърс е добре позициониран в момента.

Тогава три дни празнично настроение далеч не са неоправдани.