Историята на Джетс срещу Патриотите на Бил Беличик не е толкова лоша
New York Post | 2024-01-03 | 15:44:24

Джетс се отправят към Фоксбъро в неделя за последния си мач за сезона и вероятно последния им мач срещу Бил Беличик като треньор на Пейтриотс.

Беличик напусна Джетс пред олтара през 2000 г. и след това се присъедини към Патриотите като техен старши треньор след седмици на преговори и караници.

Кой би могъл да знае тогава, че Беличик ще измъчва Джетс така, както го направи?

Не започна лошо. Джетс спечелиха първите си три срещи с Патриотите на Беличик, но нещата се промениха в този трети мач, когато Мо Луис нокаутира Дрю Бледсоу от играта и резервният играч Том Брейди влезе.

Патриотите скоро щяха да се превърнат в династия - такава, каквато Джетс ще трябва да виждат два пъти годишно.

Джетс имат 11-38 срещу Беличик и Патриотите, включително зашеметяващите 2-23 в последните си 25 мача срещу него. Джетс загубиха 15 поредни мача в съперничеството, което навлиза в мача в неделя.

Имаше много лоши спомени за Джетс срещу Беличик. Но нека се съсредоточим върху положителните страни тази седмица.

Ето пакет от шест големи победи за Джетс срещу Пейтриотс в хронологичен ред:

Неделя, 22 декември 2002 г.: Jets 30, Patriots 17
на Gillette Stadium

Патриотите бяха защитаващите титлата си на Супербоул, но имаха резултат 8-6 на влизане в този мач в неделя вечер. Джетс бяха 7-7. И двата отбора се бореха да останат живи в надпреварата за короната на AFC East.

Мачът беше изравнен при 17-17 през третата четвърт, когато Трой Браун заглуши удар за Пейтриътс и Ник Фъргюсън от Джетс се възстанови на New England 19. Джон Хол вкара гол от игра, за да даде на Джетс 20- 17 водят в края на третата част.

Чад Пенингтън хвърли третия си тъчдаун в мача, този на Уейн Чребет, през четвъртата четвърт, за да изведе Джетс с 10 точки напред по пътя към победата.

Джетс победиха Пакърс следващата седмица, за да спечелят дивизията. Това е последният път, когато Джетс спечелиха AFC East.

ноем. 12, 2006: Jets 17, Patriots 14

Това беше всичко за треньора на Джетс Ерик Мангини, който беше напуснал Нова Англия, за да поеме работата в Джетс преди сезон 2006, навличайки гнева на своя бивш наставник.

Джетс получиха тъчдаун от Кевън Барлоу и след това Пенингтън удари Джерико Кочъри за тъчдаун при 4:45 до края на мача, за да направи 17-6. Патриотите се доближиха до три точки, но Шон Елис уволни Брейди, за да приключи.

След мача Беличик и Мангини се ръкуваха бързо и почти не се погледнаха, нещо, което се превърна в традиция, когато се срещнаха.

Мачът се игра при постоянен дъжд, който създаде лоша опора. Това накара Патриотите да разкъсат тревата на Gillette Stadium и да я заменят с трева по средата на сезона.

Двата отбора се срещнаха отново в плейофите във Фоксбъро и Пейтриътс спечелиха с 37-16.

ноем. 13, 2008: Jets 34, Patriots 31 (OT)

Това е един от малкото мачове, в които Брейди не играеше куотърбек за Пейтриътс. Резервният Мат Касел се изправи срещу куотърбека на Джетс Брет Фавр в четвъртък вечер.

Тази игра имаше много драма и завъртания напред-назад. Джетс имаха преднина от 18 точки през първото полувреме, но Касел и Пейтриътс продължаваха да идват. Касел завърши 30 от 51 подавания за 400 ярда и три тъчдауна. Фавр също беше страхотен, като направи 26 от 33 за 258 ярда и два тъчдауна.

Касел се свърза с Ранди Мос за 16-ярдов тъчдаун с една секунда до края на мача, за да направи 31-31 и да наложи продължения. Джетс получиха топката и Фавр ги преведе по терена, включително трети и 15 пас към Дъстин Келър за първи даун.

Кикър Джей Фийли направи гол от 34 ярда, за да спечели мача.

Победата доведе Джетс до 7-3 и се усещаше, че се насочват към Супербоул. Имаше видео на генералния мениджър Майк Таненбаум, който празнува пред съблекалнята на Джетс, удряйки ентусиазирани шамари по гърба на всеки играч, който влезе през вратата.

Джетс се сринаха на участъка, след като Фавр разкъса сухожилието на бицепса си. Те завършиха 9-7 и пропуснаха плейофите. Това доведе до уволнението на Мангини и пенсионирането на Фавр, преди да се оттегли, за да отиде при викингите.

септ. 20, 2009: Джетс 16, Пейтриътс 9
на Джайънтс Стейдиъм

Това беше първият домакински мач за новия треньор Рекс Райън и новия куотърбек Марк Санчес.

Това може би беше най-шумната игра на Jets в стария Meadowlands. Райън разпали публиката, като остави гласова поща на всички притежатели на сезонни билети през седмицата преди мача, умолявайки ги да бъдат шумни. След мача Райън раздаде топка за игра на феновете.

Санчес имаше тихо първо полувреме, но намери Келър за тъчдаун в първия удар на второто полувреме. Защитата на Джетс беше свирепа. Брейди имаше само 216 ярда за подаване и беше пресечен от Дарел Ревис.

Патриотите имаха шанс да изравнят мача, но Дуайт Лоуъри изби четвърто подаване, за да го прекрати.

яну. 16, 2011: Jets 28, Patriots 21

Това е най-голямата победа на Джетс над Беличик и една от най-големите победи в историята на франчайза. След като загубиха с 45-3 от Патриотите месец по-рано, Джетс се завърнаха за дивизионния кръг на плейофите на AFC.

Отбраната на Джетс беше изгасена и разочарова Брейди през целия ден. Санчес хвърли тъчдаун на Брейлън Едуардс в края на първото полувреме, за да поведе с 14-3.

Нова Англия отвърна, но Санчес се свърза със Сантонио Холмс за тъчдаун, за да започне четвъртата четвърт, която изведе Джетс с 21-11. Шон Грийн вкара 1:41 преди края, за да даде преднина на Джетс с 28-14. Патриотите отговориха с тъчдаун, но не можаха да възстановят удара от вътрешната страна и играта приключи.

Победата изпрати Джетс в мача за шампионата на AFC за втора поредна година. Те биха загубили от Стийлърс и оттогава не са се връщали в плейофите. Изглежда, че властта в AFC East може да се промени с тази победа, но Jets ще победят Patriots само два пъти през следващите 12 години.

дек. 27, 2015: Jets 26, Patriots 20 (OT)
на MetLife Stadium

Брандън Маршал отбеляза два тъчдауна в този мач, а вторият му изведе Джетс напред със 17-3. Но Брейди и Патриотите се събраха и изравниха мача с 20-20 при тъчдаун на Джеймс Уайт с по-малко от две минути игра.

В продълженията Пейтриотс спечелиха хвърлянето на монета и изненадващо избраха да ударят. Джетс преминаха направо на терена, като Райън Фицпатрик хвърли дълъг пас към Куинси Енууа и след това намери Ерик Декър за печелившия тъчдаун.

Това беше петата поредна победа на Джетс и ги тласна до 10-5. Те трябваше да спечелят следващата седмица в Бъфало, за да стигнат до плейофите, но загубиха.

Това е последният път, когато Джетс побеждават Пейтриотс, а също и последният път, когато Джетс завършват сезона с победи. Мрачни дни ще последват тази игра.

Лоша рецепта

Джетс се разделиха с Далвин Кук, след като му дадоха едногодишен договор за 7 милиона долара това лято.

Тази сделка никога не е имала смисъл за мен. Играчите са свободни агенти през август с причина. Викингите знаеха, че Кук вече не е известен бягащ бек и го пуснаха. Никой друг отбор не предлагаше договор, близък до това, което предлагаха Jets.

Имаше някои мисли, че той може да поеме товара в началото на сезона, докато Брийс Хол улесни пътя си след контузията си в ACL. Но Джетс бяха уверени, че Хол ще може да бъде голяма част от нападението в началото на сезона, така че това не се чувстваше като добра причина да подпишат с Кук.

Това е още едно подписване, върху което има пръстови отпечатъци на Арън Роджърс. Той искаше Джетс да подпише с Кук, така че го направиха.

Отрано беше ясно, че Джетс нямат доверие на Кук и той почти не игра този сезон. Това беше ужасно подписване.

Статистиката е така

Джетс ще се опитат да прекратят серия от загуби от 15 мача срещу Пейтриътс в неделя, която датира от 2016 г. Това е петата най-дълга серия от загуби срещу един отбор в историята на NFL. Ето списъка с най-лошите: