Италия отвърна на удара, за да победи Ирландия в Дъблин
Breaking News | 2024-03-31 | 22:34:03

Проститутката Витория Векини отбеляза няколко опита, докато Италия победи Ирландия с 27-21 в турнира на Гинес за жените на шестте нации в Дъблин.

Векини нахлу над линията отблизо в 25-ата минута и повтори трика през второто полувреме след превъзходен пробив на крилото Алиса Д'Инка на RDS Arena.

Ирландия поведе рано, когато Витория Остуни Минуци беше отсъдена на са извършили умишлено чукване и са изпратени в кофата за грехове, реферът Холи Дейвидсън отсъди дузпа за домакините.

Въпреки това, два опита на Векини и още голове на Валерия Федриги и крилото Аура Муцо обърнаха играта в полза на гостите, Муцо се хвърли в ъгъла само минути, след като бе изключен от TMO за пас напред.

Ирландия отказа да хвърли кърпата и Кейти Кориган пресече неуреден пас към спринтира под гредовете, оставяйки Дана О'Брайън просто преобразуване с оставаща минута.

Ревен от рекордната публика от 6605, домакините натрупаха напрежението и си пробиха път до два метра от италианската линия, само за да загуби топката при овладяването, докато Италия се вкопчи за победата.

Крайният защитник Лорън Дилейни беше изнесен на носилка с травма на врата малко преди полувремето, но беше по-късно видян да седи сред резервите на Ирландия.