Ийгълс получават добри новини, тъй като ДеВонта Смит се спаси от сериозна контузия
New York Post | 2024-01-01 | 22:55:18

Филаделфия Ийгълс получиха добри новини за приемника ДеВонта Смит след грозна загуба с 35-31 от Аризона Кардиналс в неделя.

Смит е претърпял леко изкълчване на глезена по време на мача на Lincoln Financial Field, потвърдиха от NBC Sports Philadelphia.

25-годишният уидаут е насрочен за ЯМР в понеделник.

Смит беше контузен при блокиране на трето и 19 подаване към Кенет Гейнуел на 29-ярдовата линия на Кардиналс през четвъртата четвърт.

Той бе видян в ботуши и с патерици да напуска Linc в неделя.

Смит имаше три уловки за 30 ярда при загубата, за да надхвърли 1000 ярда за втори пореден сезон.

Не е ясно как контузията ще се отрази на подготовката му за мача срещу Джайънтс в неделя.

Той не говори с медиите след мача в новогодишната нощ поради контузията си.

Смит обаче изрази разочарованието си от нарушението след победата на Филаделфия с 33-25 над Джайънтс на Коледа, когато каза: „В момента не играем добър футбол. Като нарушение не сме там, където искаме да бъдем.“

Орлите може да са избегнали сериозна контузия със Смит, но нещата изглеждаха напрегнати в съблекалнята.

Звездният приемник на Eagles A.J. Браун отказа да говори с репортери след мача.

„Няма да говоря“, каза той, докато стоеше до шкафчето си, усмихвайки се. „Няма какво да говорим.

„Няма какво да кажа. Това обаче не е нищо към вас, само за да изясним това.“

Браун беше ограничен до четири хващания за 53 ярда при загубата.

Орлите изиграха 26 игри след полувремето и само една от тях отиде при Браун.

Отбранителните борби на Филаделфия също бяха напълно показани, като Ийгълс позволиха тъчдаун на всичките четири владения на Кардиналите през второто полувреме.

„Трябва да поправим нещата“, каза старши треньорът Ник Сириани. „И ние трябва да ги поправим бързо.“

Ийгълс загубиха четири от пет мача след старт с 10-1 с един от най-лесните графици за закриване на сезона.

Загубата в неделя попречи на шансовете на Филаделфия да си осигури един от първите поставени за плейофите на NFC — и да спечели титла на NFC East за втора поредна година.

Далас Каубойс (11-5) сега просто се нуждаят от победа над Вашингтон Командърс (4-12) през Седмица 18, за да спечелят дивизията.

Ийгълс (11-5) вече не контролират собствената си съдба, когато завършат редовния сезон срещу Джайънтс (5-11) на MetLife Stadium на 7 януари.