Изгонен Калвин Филипс, докато Нотингам Форест увеличава проблемите на Уест Хям
Breaking News | 2024-02-17 | 20:48:49

Нотингам Форест спечели за първи път през 2024 г. и увеличи шансовете си за оцеляване във Висшата лига с успех с 2-0 над Уест Хям, който изгони Калвин Филипс .

Форест се колебаеше само на две точки над зоната на отпадане след поредица от четири мача без победа, но головете в добавеното време на двете полувремена от Тайво Авонии и Калъм Хъдсън-Одои изравниха това срещу аут нещо като чукове.

Awoniyi удари преди почивката с добър завършек, докато Hudson-Odoi реализира от близко разстояние при смъртта, за да си осигурят малко място за глътка въздух в подножието на масата.

Въпреки това те далеч не са извън опасност, особено с евентуално отнемане на точки за нарушаване на финансовите правила на Висшата лига, които висят над тях, но това трябва да повиши доверието им.

Чуковете никога не са се показали наистина на "Сити Граунд" и техните топ шест надежди получиха още един удар, шест дни след домакинския им удар срещу Арсенал.

Жалък личен сезон на Филипс продължи, след като видя червено за два бързи жълти картона във втория полувремето, докато Дейвид Мойс ще бъде под нов натиск с феновете на гостите, показващи банер с искане техният мениджър да бъде уволнен.

След удара през миналия уикенд, Мойс щеше да се радва на нисък старт в собствената си дузпа зона, но можеха да изостават само след четири минути.

Нуно Таварес напредна отляво и избра Антъни Еланга, чийто пробит първи удар бе задържан от краката на Алфонс Ареола.

Френският вратар продължи да бъде най-натовареният, тъй като той показа силни ръце, за да предотврати ужилването на Морган Гибс-Уайт и след това се справи добре, като блокира Ауони, докато нападателят се опитваше да го заобиколи.

В между тези два момента Уест Хем имаше единствената си реална опасна атака, когато Михаил Антонио се възползва от грешка на Фелипе и се втурна чисто в зоната, но беше преодолян от Мурильо в жизненоважния момент.

Форест направи заслуженото пробив, когато те поведоха в петата минута на добавеното време на първото полувреме с добър завършек на Ауони.

С гръб към вратата в наказателното поле, той получи топката от Николас Домингес, завъртя Найеф Агуерд и прокара Ареола.

Ареола отново беше в действие в началото на второто полувреме, когато прехвърли волето на Еланга над напречната греда, докато Авонии хвърли нов шанс с глава и свирепото воле на Данило бе отстранено от преуморения вратар на Чукове .

Надеждите на Уест Хям за завръщане бяха разбити в 70-ата минута, когато Филипс получи втория си жълт картон в рамките на две минути и 56 секунди и трябваше да си тръгне.

Elanga от воле скоро след това, преди на Форест да бъде отказана дузпа, която изглеждаше чиста дузпа, когато Максуел Корне се появи, за да отсече Неко Уилямс, но VAR реши да не отмени решението на Томас Брамал. с хлъзгава атака на почивката, така че бившето крило на Челси взе нещата в свои ръце при смъртта, вкарвайки свободна топка от близко разстояние.