Излетът на Джо Флако, болезнено напомняне за пропуснатата възможност на Джетс
New York Post | 2023-12-29 | 07:55:24

КЛИВЛАНД — Ако сте следвали този франчайз достатъчно дълго, вероятно нямате нужда от напомняния, че Джетс притежават добре спечелена докторска степен в неудобство за своите работа през годините.

Точно когато си мислите, че нивото на срама е достигнало връхната си точка, Jets намират начин да го преодолеят.

Четвъртък вечер, пред национална телевизионна аудитория като самостоятелен мач на стадион „Кливланд Браунс“, беше една от тези вечери.

Няма значение за крайния резултат — Браунс 37, Джетс 20 — който беше далеч по-близо, отколкото мачът всъщност беше, когато Кливланд приспа Джетс в доминиращо първо полувреме.

Съсредоточете се върху Джо Флако, 38-годишният куотърбек, който игра за Джетс през последните три сезона и трябваше да бъде първото им телефонно обаждане с приятел пет минути след като Арън Роджърс се сви на тревата на Медоулендс, стискайки левия си ахил сухожилие през септември.

Флако, както може би сте чули, сега играе за Браунс.

Той се справя доста добре, откакто беше извикан от дивана си в Южен Джърси, за да помогне на отбор от Кливланд, който загуби куотърбека на франчайза Дешон Уотсън за сезона.

И ето го в четвъртък вечерта, изграждайки защита на Джетс, която преди началото на този сезон си въобрази в разговор със защитата на Мечките от ’85.

Flacco завърши 19 от 29 за 309 ярда с три TD и INT. Той хвърли 296 от тези ярда и трите TD през първото полувреме, след което Браунс водеха с 34-17.

вижте също

Джо Флако хвърля пас за тъчдаун по време на първото полувреме на загубата на Джетс с 37-20 от Браунс.

Джетс не могат да се справят с Джо Флако и Браунс, които се стремят към плейофите

Защитата на Джетс беше изиграла 33 последователни мача, без да позволи пас от 300 ярда, датирайки от Том Брейди през 2021 г., когато той играеше за Тампа Бей.

След като Флако беше подписан от Браунс миналия месец, този мач, който стоеше в графика, се открояваше като висяща крива топка.

Ако сте следвали Jets достатъчно дълго, сте видели това. Знаехте, че Флако щеше да засрами бившия си отбор, въпреки че той говореше толкова мило-мило тази седмица, че няма обиди, че никога не са го повикали след контузията на Роджърс. Хора, близки до Флако, казаха, че той би преподписал с Джетс за минута от Ню Джърси, ако бяха предложили.

Как е възможно Флако да не е бил повикан от Джетс ще остане загадка, освен ако някой от Джетс (генерален мениджър Джо Дъглас или старши треньор Робърт Салех) не каже истинската истина.

Фактът, че Джетс почувстваха своята стая за куотърбек, с Роджърс аут за сезона, беше достатъчно здрав със Зак Уилсън и Тим Бойл, а след това и Тревър Сиймиан, след като той беше подписан, е болезнено напомняне за това колко зле им се отрази това и оставиха сезона си в опасност.

А в четвъртък вечерта Флако ги накара да си платят, показа им какво пропускат от септември, като той изведе куотърбека на Браунс до място в плейофите и спечели четвъртия си старт в пет мача с тях.

Когато часовникът изгасна през четвъртата четвърт, пълната публика скандира името на Флако. Какъв момент за Флако. Какъв срам за Джетс, още едно място в техния непрекъснато разширяващ се пояс от тези незабравими моменти.

При първото офанзивно притежание на Браунс, Флако направи 3 от 4 за 71 ярда и пас от 7 ярда TD към бягащия бек Джеръм Форд за преднина от 7-0 на Кливланд.

При второто притежание на Браунс, Флако направи 2 от 3 за 49 ярда, подчертано от пас от 43 ярда към тайт енд Дейвид Ньоку при трети и 12.

През втората четвърт, Флако направи 6 от 7 за 72 ярда в серия и го завърши с пас от 8 ярда TD към Илайджа Мур за преднина от 27-7 на Кливланд.

Още неудобство, добавено към съществуващото смущение, предизвикано от Флако: Мур е приемник, когото Джетс избраха и след това го разлюбиха, когато той стана егоистичен и избухна в социалните медии, че не е бил достатъчно насочен.

Флако наистина имаше едно хълцане — защото понякога е предразположен към тях — когато стана алчен, опитвайки се да завърши екранен пас, който дефанзивният край на Джетс, Джърмейн Джонсън, разби, взе и върна 33 ярда за TD, за да намали преднината на Кливланд до 27-14.

Надеждата обаче продължи само няколко мимолетни мига за Джетс, които може би си мислеха, че са се върнали в играта, изоставайки само с две притежания.

Флако изля тази надежда още в следващата серия, когато се свърза с Форд с невероятен точков пас от 50 ярда, за да даде преднина на Кливланд с 34-14 при оставащо 1:25 до края на първото полувреме.

При играта за отбелязване на гол Флако беше ударен в главата от бързащия защитник на Джетс Куинън Уилямс и след това се преобърна наляво, докато Уилямс продължи преследването и удари Форд с крачка.

Ако имаше съкрушителна игра в тази игра, това беше тази и включваше застаряващ куотърбек, който спокойно избяга от най-добрия дефанзивен играч на Джетс и им показа какво им липсваше през последните няколко месеца, защото не избираха вдигнах проклетия телефон през септември и му се обадих.