Изпълненият с противоречия сезон в Мичиган завършва с победа в националния шампионат над Вашингтон
New York Post | 2024-01-09 | 06:22:18

ХЮСТЪН – Поставете звездичка до името им, ако искате.

Изберете да си спомните Конър Сталиънс, служителят от по-ниско ниво, който ръководи предполагаем скандал за кражба на знаци и разузнаване по време на игра, когато си спомняте как се разви този сезон на колежанския футбол през 2023 г.

На терена Мичиган не остави съмнение.

Понеделник вечер завърши перфектен сезон по своя начин – с доминираща защита, наказваща наземна атака и куотърбек, който правеше големи игри, когато бяха необходими.

Той спря най-високо класираната атака на Вашингтон с пасове и удари Хъски на земята, достигайки до първия си национален шампионат от 26 години насам с убедителна победа с 34-13 на стадион NRG.

В третото пътуване на Wolverines до плейофа по колежански футбол за толкова години те свършиха работата.

Защитата не позволи повече от 24 точки през целия сезон и само две от 15-те победи на Мичиган бяха решени с един резултат, въпреки че треньорът Джим Харбо пропусна шест от тях поради двойка наказания за три мача.

В средата на октомври избухна скандалът с кражбата на знаци. Това не отклони тези Wolverines. Те продължиха да печелят, и то убедително.

В това, което може би е последната игра на Harbaugh като треньор на неговата alma mater – той може да се върне в NFL – Мичиган притежаваше първата и четвъртата четвърт, изпреварвайки Вашингтон с 28-3.