Жан-Филип Матета, намиращ се във форма, се сдоби с двойка, за да навреди на европейските надежди на Нюкасъл
Breaking News | 2024-04-24 | 23:26:34

Жан-Филип Матета отбеляза за пети пореден домакински мач, за да изстреля Кристъл Палас до впечатляващата победа с 2-0 над Нюкасъл.

Това беше заслужена победа за отбора на Оливър Гласнър и продължи възраждането си под ръководството на австриеца, като това е трети пореден успех във Висшата лига след забележителни победи над Уест Хем и Ливърпул.

Матета излезе от задънената улица. на Селхърст Парк с интелигентен завършек в 55-та минута, преди да добави втори късно, за да сложи край на серията от четири мача без загуба на Нюкасъл и да навреди на перспективите им да си осигурят европейски футбол за следващия сезон. звезден мач, за да победи Уест Хем в неделя, но Гласнър реши да даде почивка на Майкъл Олизе след скорошното му завръщане от контузия. центриране бе засечено с глава от Матета.

Адам Уортън и Джордан Аю бяха следващите, които опитаха късмета си за Палас, но не успяха да тестват значително Мартин Дубравка, преди Бруно Гимараеш да изплаши Нюкасъл с контузия.

Гимараеш се подхлъзна на мократа повърхност и остана на земята, въпреки че бразилският полузащитник в крайна сметка успя да продължи и да не добави към дългия списък на отсъстващите на свраките.

Нюкасъл изглеждаше муден в началните размени, въпреки че това беше техен първи мач от 10 дни, но се оживи след 29 минути.

Отличен пас на Гимараеш прати Александър Исак от вратата, но вратарят на Палас Дийн Хендерсън удържа нервите си да се плъзне, за да осуети нападателя.

Матета удари напречната греда скоро след това, но флагът за засада беше вдигнат, преди Езе да получи обжалване за дузпа, отхвърлено от рефера Томас Брамал, тъй като остана без гол на почивката.

Полувреме- времето не осигури прекъсвача, необходим на Нюкасъл, тъй като Палас вдигна залога и най-накрая излезе от задънената улица.

Езе беше замесен с острото си подаване, намирайки Матета, който направи хлъзгав едно-две с Айю, преди да се плъзне у дома .

Това беше първият гол на Палас срещу Нюкасъл от седем срещи и те бързо потърсиха втори, но Матета успя да насочи право към Дубравка само от корнер на Езе.

Друг шанс беше създаден от Eze след 65 минути, но Will Hughes вдигна крив удар към покрива на мрежата.

Eddie Howe вече беше видял достатъчно до този момент с Люис Хол и Калъм Уилсън, представени, последният за своя първа поява от февруари.

Това издигна Нюкасъл с блокиран удар на Исак, преди да им бъде отказана дузпа 14 минути преди края.

Шон Лонгстаф нахлу в зоната и падна след лек тъч на Хюз, но реферът Брамал отсъди голов удар и VAR Крис Кавана от Стокли Парк се съгласи.

Докато свраките настояваха за късно изравняване, те се бореха да създават ясни положения и Палас постави мача в леглото с две минути до края.

Хюз си размени подавания с резервата Джефри Шлуп, преди да се справи с Матета, който проби през краката на Дубравка за осмия си гол в девет мача от пристигането на Гласнер през февруари.