Жените от Южна Каролина остават перфектни, побеждават N.C. State със 78-59, за да стигнат до играта за титлата на NCAA
Снимка: cbsnews.com
CBS News | 2024-04-06 | 05:13:18

Перфектно доминиращи. Нищо ново за Южна Каролина.

С центъра на All-America Камила Кардосо, отбелязала 22 точки, Gamecocks категорично запазиха непобедения си сезон, напредвайки към мача за шампионата на женския NCAA турнир с победа със 78-59 над Щат Северна Каролина в петък вечер.

Талантливите и упорити Gamecocks (37-0) водеха само с един на полувремето, преди да изложат пълния си арсенал на показ през третата четвърт. Те стегнаха защитата, започнаха да хвърлят тройки и надминаха Wolfpack с 29-6, за да превърнат напрегнатия мач в още един от техните удари.

Беше също толкова доминиращ вътре за Gamecocks, получавайки 15 от нейните дъски в дефанзивния край и отбелязвайки осем точки. Рейвън Джонсън добави 13 точки.

Сания Ривърс, която се прехвърли от Южна Каролина в щат Северна Каролина, след като спечели титла като първокурсник, стреля само 2 от 11 и имаше пет загуби, докато бившите й съотборници правеха всяко докосване трудно едно.

N.C. Треньорът на Щата Уес Мур знаеше, че отборът му ще трябва да даде най-доброто от себе си, за да има някакъв шанс да свали по-голяма, по-лоша Южна Каролина.

В четвъртък той оприличи полуфинала на мач Давид срещу Голиат и обеща екипът му да „сложи камъка в прашката и да го остави да се разкъса“.

Вълчата глутница се нуждаеше от нещо повече от камъни.

„Вероятно ще повърна няколко пъти, когато гледайте тази трета четвърт“, каза Мур, който съжаляваше, че не премина към зонова защита по-рано. „Не се чувствам много добър треньор след този ритник. Но нашите играчи, вие трябва да имате играчи.

„Винаги казвам, че не печелите дербито на Кентъки с муле. Трябва да имаш коне."

Наслаждавайки се на ролята на аутсайдер, глутницата вълци, които загубиха сърцеразбивач с двойно продължение от UConn преди две години в Elite Eight, се надяваха да повторят част от магията на

Източник: cbsnews.com