Jets затвориха CJ Stroud, докато защитата осигурява пълна доминация
New York Post | 2023-12-11 | 03:11:58

„С какво се гордеете най-много от това, което направихте днес?’’

Това беше въпрос, зададен на защитника на Джетс Джърмейн Джонсън след внушителното разгромно поражение на Джетс с 30-6 над тексасците в неделя на MetLife Stadium.

„Нашата защита“, каза Джонсън.

„Нашата защита“, повтори Джонсън. "Това е. Това е, с което се гордея най-много. Точно така играем в защита.“

Всяка част от него.

Защитата на Джетс, която влезе в деня под номер 9 като цяло в лигата, не само задуши атака на Тексас, която влезе в мача на шесто място в НФЛ по ярдове, но и представи най-пълното си представяне за сезона.

Тексансците влязоха в мача със средно 373 ярда на игра и успяха да направят общо 135 срещу Джетс.

Куотърбекът на Тексас Си Джей Страуд влезе като смъртен локатор за отличията за Новобранец на годината в NFL и един от фаворитите в надпреварата за MVP със средно 295 ярда пасове на игра.

Той хвърли 91 ярда срещу Джетс при 10 от 23 подавания с рейтинг 54,8.

Страуд подаде само 28 ярда през първото полувреме. Като добавим и четирите пъти, когато Джетс го уволниха за 38 ярда загуби, нетните му пасиращи ярда бяха едва 53.

вижте също

Jets

Реактивните самолети осигуряват двусмислено напомняне за това какво би могло да бъде

„Звучи като нормален ден за нас, за нашата защита“, каза защитникът Си Джей Мозли пред The ​​Post. „Играхме един за друг и просто се екзекутирахме. Днес беше просто забавно. Мина известно време.“

Отбраната на Джетс развива доста умение да спира най-добрите куотърбекове на NFL.

Помислете за това: когато се изправят срещу Джош Алън от Бъфало, Патрик Махоумс от Канзас Сити, Джейлън Хъртс и Страуд от Филаделфия на MetLife Stadium този сезон, Джетс ги задържаха на комбинирани 810 ярда, 53 процента процент на изпълнение (85 от 159), 60,6 пасиращ рейтинг само с три TD и осем INT.

„Който и да е куотърбекът, ние се придържаме към същия стандарт, така че по същия начин, по който се подготвихме за MVP на NFL през последните две години [Mahomes], по същия начин, по който се подготвихме срещу Jalen Hurts и по същия начин, по който подготви всеки друг куотърбек,'' каза Мозли.

„Не се опитваме да го правим умишлено, но просто това се случва“, каза корнербекът Сос Гарднър. „Естествено, ние просто засилваме играта си. Но не е умишлено, защото искаме да играем на едно ниво, независимо кой е.“

Cornerback D.J. Рийд нарече играта „досега най-завършената ни игра“, добавяйки „Ние доминирахме.“

Защитата на Джетс, която държеше тексасците само до 1 от 12 при реализиране на трети надолу, затвори мача с три спирания на четвърти надолу през четвъртата четвърт, което доведе до три гола от игра на Грег Зьорлайн, които запечатаха мача.

„Поставихме цели преди този мач и една от целите ни беше аз, Сос, да позволя на приемниците да имат под 100 ярда“, каза Рийд. „Имаме стандарт в нашата стая и поддържаме този стандарт тази игра. Не съм изненадан от нищо, което направихме днес.“

За негова заслуга, Рийд спомена, че тексасците са пропуснали някои от най-добрите си офанзивни оръжия, влизайки в играта без втория си най-добър приемник, Танк Дел, който има 47 улавяния за 709 ярда и седем TD, и техния топ тайт енд, Далтън Шулц, който има 40 улова за 455 ярда и пет TD.

След това Нико Колинс, техен приемник номер 1, който влезе в играта с 59 приема за 991 ярда и шест TD, напусна през първата четвърт с контузия на прасеца.

„Това определено попречи на играта им на пас“, каза Рийд.