Жоао Гомес дублира победата на Уулвс в Тотнъм, за да отблъсне топ 4 на домакините
Breaking News | 2024-02-17 | 20:49:19

Надеждите на Тотнъм в топ 4 претърпяха удар, след като двубой на Жоао Гомеш изстреля Уулвс до заслужена победа с 2-1 като гост в северен Лондон.

Шпорите си върнаха четвъртото място от Астън Вила с последна победа над Брайтън миналия уикенд, но се бореха да разбият отбора на Гари О'Нийл.

Гомес изведе Уулвс напред в 42-ата минута и докато Деян Кулушевски изравняваше за Тотнъм веднага след полувремето, прекрасното соло бягане на Педро Нето реши конкуренцията.

Нето измина половината дължина на терена, преди да изравни Гомес, за да успее с 63 изиграни минути, за да спечелят на гостите четвърта победа от последните им пет мача.

На стадиона имаше голям контингент от фенове на Южна Корея с две от най-добрите нации, които се сблъскват един срещу друг и Hwang Hee-chan трябваше да отбележи в петата минута.

Вълците вкараха топката в аут към Нелсън Семедо, който бе отстранен от Гулиелмо Викарио и Hwang необяснимо преодоля рикошета от близка дистанция.

Шпорите заплашиха за първи път скоро след това, когато Бен Дейвис стреля на обрат, преди гостите да създадат нова обещаваща възможност, но Rayan Ait-Nouri се изви право към Vicario.

Естеството на стоп-старт в надпреварата продължи, въпреки че Тотнъм се радваше на рядко нахлуване в наказателното поле на гостите в 36-та минута само за Кулусевски, който се отклони от паса на Джеймс Мадисън.

Вълците разочароваха добре домакините, като същевременно доказаха заплаха и накараха доминацията си да се отчете с 42 минути на часовника.

Поражение в N17. pic.twitter.com/80gpdqdY8n

— Тотнъм Хотспър (@SpursOfficial) 17 февруари 2024 г.

От втория мач на Уулвс ъгъл на мача Пабло Сарабия избра Гомес, който засече с глава горния ъгъл, след като му беше дадено твърде много пространство.

Това беше заслужен пробив, но предизвика неистов завършек на полувремето с Викарио, който натисна широко Сарабия, който беше в засада, преди същият играч да направи светкавичен удар извън целта.

Отборът на Анже Постекоглу тества Хосе Са чрез Емерсън Роял, но остана 1-0 на почивката.

Това означаваше, че Тотнъм не успя да отбележи в първото полувреме от пет поредни домакински мача, въпреки че бързо достигна ремъка след полувремето.

Изравняването пристигна 34 секунди след второто полувреме и всичко беше за Кулусевски.

Ричарлисон чукна топката на пътя на шведския национал, който дриблира покрай Крейг Доусън близо до линията, преди да бръкне под Са за превъзходно шести гол за сезона.

Шпорите натискаха за секунда, но Уулвс останаха опасни, особено на почивката и Викарио отказа впечатляващо Сарабия след центриране на Семедо.

Тотнъм се завърна с ниското на Кулусевски усилие, отлично насочено встрани от Са, преди Семедо да блокира нов удар на шведския нападател в 63-ата минута.