Жоао Педро на място, когато Брайтън победи Тотнъм
Breaking News | 2023-12-28 | 00:40:34

Възраждането на Тотнъм във Висшата лига беше прекратено по категоричен начин след две дузпи на Жоао Педро и зашеметяващ удар на Первис Еступинан помогнаха на контузения Брайтън да запише огромна победа с 4-2.

Тотпорите пристигнаха на Amex Stadium в търсене на четвърти пореден успех във висшия клас, за да си върнат четвъртото място от действащия шампион Манчестър Сити.

Но клубът от северен Лондон беше разкъсан като двойник на Педро и Еступинан thunderbolt добави към откриващия удар на Джак Хиншелууд.

Тотнъм, който получи късни утешения чрез резервата Алехо Велис и Бен Дейвис, лесно можеше да загуби с повече като необуздани Albion два пъти уцели рамката и ударът на Факундо Буонаноте беше отменен.

Ричарлисон удари греда за гостите и два пъти бе отбит от засада, докато Пиер-Емил Хожберг също уцели рамката.

И все пак, въз основа на тези доказателства, квалификацията за Шампионската лига изглежда далечна мечта за отбора на Анж Постекоглу, който бе регистрирал само една точка от 15 преди неотдавнашния си подем във формата. Победата издига домакините на Роберто Де Зерби над Нюкасъл на осмо място.

На изтощения Брайтън липсваха осем играчи от първия отбор, докато техните гости също имаха дълъг списък с отсъстващи.

Еднократен нападател на Арсенал Дани Уелбек трябваше да открие резултата за Албиона в рамките на шест минути, когато на два пъти беше отказан от вратаря Гулиелмо Викарио, но Чайките заслужено излязоха напред с 11 минути в края.

Порестата защита на Тотнъм не успя да спре безумието на Педро валс през 18-ярдовото поле и разтоварването му беше категорично изпратено в покрива на мрежата от 18-годишния защитник Хиншелууд.

Бразилец нападателят Педро надлежно удвои преднината с точен удар, отсъден след намеса на VAR.

Шпорите си помислиха, че са избягали, когато удар с глава на Ян Пол ван Хеке от корнер на Паскал Грос се върна от дясната греда, но повторенията показаха, че Деян Кулушевски дръпна Уелбек, докато той се опитваше да достигне отскочилата топка, а Педро хладнокръвно се претърколи от 12 ярда.

Зашеметените Спърс не показаха много отговор и бяха в опасност да изостанат още повече. Джеймс Милнър разтърси дясната греда с превъзходно извиващо се усилие, преди клиничният завършек на Буонаноте да бъде отбелязан в засада.

Гостът почти подари на Брайтън трета позиция, когато Педро беше изпратен от пагубен заден пас от Педро Поро, само за да види опитът му за удар, избутан от Викарио.

Постекоглу несъмнено щеше да се радва да стигне до почивката само с два изоставания, въпреки че затрудненото положение на страната му почти се подобри, когато Ричарлисон удари външната страна на левия стълб в добавеното време .

След това бразилецът вкара топката в мрежата, след като вече беше отсъдена засада, и след това се изви, преди отново да бъде отнета от флага на асистент-рефера Дарън Кан.

Разочарованието на Тотнъм беше бързо съставен. Резервата на Чайките Еступинан, който се появи за първи път от 9 ноември поради контузия, нанесе щетите, като отприщи гръмотевичен удар в горния десен ъгъл от около 25 ярда след късия ъгъл на Милнър.

Главният мъчител Педро насипа сол в раните на Спърс 15 минути преди края, като изпълни втората си дузпа, след като Еван Фъргюсън беше съборен от Джовани Ло Селсо.

Велиз първият гол в английския футбол, след като Кулусевски и Сон Хюн-мин се възползваха от небрежната защита на Чайките, облекчи смущението, преди Дейвис да удари с глава от центриране на Поро да увеличи безпокойството сред феновете на домакините.

Но Брайтън издържа на яростна деветка минути добавено време, през което Хойберг удари основата на десния стълб, за да спечели точките.