Жоао Педро отбеляза късен победител, докато Брайтън постигна надеждите на Астън Вила за Шампионска лига
Breaking News | 2024-05-05 | 18:16:33

Стремежът на Астън Вила към квалификация за Шампионска лига претърпя неуспех, след като Жоао Педро сложи край на серията без победа на Брайтън от шест мача във Висшата лига с драматичен победител в 87-ата минута.

Отборът на Унай Емери пътува до Amex Stadium, знаейки, че победата, съчетана със загубата на Тотнъм от Ливърпул по-късно през деня, ще гарантира четвърто място.

Но Вила, който жонглира с върха си -полетни ангажименти с участие в полуфиналите на Лига на конференциите на Европа, труден за голяма част от напрегната среща на южния бряг и бяха победени с 1-0, след като Педро отбеляза с глава отбитата топка, когато късната му дузпа беше спасена от Робин Олсен.

Вторият страж Олсен направи поредица от хубави спирания, за да попречи на Чайките да поведат по-рано, докато Паскал Грос бе изключен за финал през второто полувреме поради засада след продължителен VAR преглед.

С голмайстора с 19 гола Оли Уоткинс, който беше периферна фигура, гостите почти не застрашаваха, въпреки че капитанът Джон Макгин също имаше отбелязан гол.

Вила пристигна в Съсекс след 4-2 у дома загуба от Олимпиакос в техния полуфинал в Лига на конференциите Европа и работа за вършене в реванша в четвъртък в Атина.

Мениджърът Емери припомни защитното дуо Диего Карлос и Пау Торес след трудна вечер срещу гръцката страна, докато Стартовите 11 на Брайтън показаха три промени спрямо мрачното поражение с 3-0 миналата седмица от Борнмът.

Албион, който не е във форма, търсейки само четвърта победа в лигата през тази календарна година, имаше по-добро отваряне по време на хитро начало.

Саймън Адингра ужили дланите на Олсен след прецизно индийско орехче на Макгин, преди Дани Уелбек да отклони с гръб един корнер на Били Гилмор.

Пътуващите фенове на Вила многократно се радваха на отпадането на Бирмингам от Sky Bet Championship, което беше потвърдено в събота.

Но разпродаденият край на гостуването нямаше много за радост на терена, тъй като техният отбор се бореше за ритъм в незабравимото първо полувреме, прекъснато от напускането на Морган Роджърс контузен в 26-ата минута, за да бъде заменен от Мати Кеш.

Оживеният нападател Адингра продължи да бъде най-голямата заплаха за Чайките и той извади златен шанс в добавеното време.

Имайки моменти по-рано не успя да генерира сила при удар от воле на задната греда, докато се протягаше, за да стигне до центриране на Педро отдясно, националът на Кот д'Ивоар игра през Грос, само за Олсен да спаси с крака.

Единственият гол на Брайтън в последните им пет мача в лигата бяха автогол на вратаря на Бърнли Арижанет Мурич при равенство 1-1 преди три седмици.

Олсен, отново заместник на първия избор на вратаря на Вила Емилиано Мартинес, направи превъзходен един- спаси от Педро, за да удължи сушата на Албион, преди домакините да претърпят допълнително разочарование.

Германският полузащитник Грос обърна центриране на Игор Хулио отляво в 68-ата минута, но завършващият удар беше отменен поради незначителна засада.

p>

Вила претърпя подобно разочарование 11 минути след края, когато Макгин беше отказан от флага, след като Леон Бейли блокира опита за изчистване на Адингра след корнер на Лукас Дигне.

След това на Брайтън беше даден златен шанс да спечели просрочено успех, когато Адингра падна при предизвикателство от Езри Конса.

Въпреки че първоначалното усилие на Педро беше лесно задържано от впечатляващия Олсен, топката се завъртя любезно, за да може бразилският нападател да кимне, за голямо облекчение на най-много на стадиона.

Вила имаше девет минути добавено време, за да спаси точка, но така и не изглеждаше, че ще го направи, тъй като техните четири най-големи надежди бяха нанесени удар.