Жоао Педро при дубъла, докато Брайтън успя да се бори за победата в Стоук
Breaking News | 2024-01-06 | 20:32:19

Жоао Педро вкара два гола в края на мача, докато Брайтън избегна разочарование за Купата на Англия в отбора от Чемпиъншип Стоук с обратна победа с 4-2.

Домакините – които не бяха побеждавали съперници от най-висок клас в надпреварата, откакто достигнаха финала през 2011 г. – държаха преднина в продължение на 35 минути през първото полувреме благодарение на автогола на Ян Пол Ван Хеке, след което отборът на Стивън Шумахер беше лидер по-добра страна.

Въпреки това, левият бек на Брайтън Еквадор Первис Еступинан пусна от 20 ярда в последната минута от шест добавени преди паузата и капитанът Луис Дънк изведе полуфиналистите от миналия сезон напред точно след почивката .

Вдигнатата ръка на Дънк допусна дузпата, от която Люис Бейкър изравни и бяха нужни 14-ият и 15-ият гол на Педро за сезона, за да изведе отбора от Висшата лига през последните 19 минути.

Шумахер има само пет мача от своето царуване в Potteries и това беше първото му поражение – въпреки че имаше четири равенства – но начинът, по който играчите му пренесоха играта на противниците си с 32 места над тях, дава надежда на 19-ия клуб от второ ниво .

След ранен отразен удар на Педро, който мина встрани от гредата, инерцията беше изцяло на Стоук с Мехди Лерис, който форсира първото спасяване от Барт Вербрюген, една от четирите промени, направени от Роберто Де Зерби.

Точно от този десен канал Стоук поведе, тъй като планираният пас на Дънк към Педро беше пресечен от Ки-Яна Хоувър, излизащ от централния защитник, и той пусна южнокорейския халф Бае Джун-хо, чийто нисък центриране беше обърнато от Ван Хеке.

21-годишният Хоувър, изпълняващ хибридна роля като трети централен бранител, влизащ в халфовата линия, беше в основата на най-добрата игра на Стоук и два пъти наместен Уесли, който се изви широко и се насочи право към Вербрюген.

Но само секунди след почивката вратарят Даниел Иверсен, който дебютира, след като подписа под наем от Лестър 24 часа по-рано, след като не е играл за лисиците, беше победен от Устремът на Еступинан и предимството се насочиха към Брайтън.

Дънк беше заплаха от стандартни позиции и той вкара с глава центриране на Били Гилмор от далечната греда само мигове след като Даниел Джонсън и Сеад Хаксабанович се препречиха един на друг, те се натъкнаха на подканящото съкращаване на Хоувър.

Стоук отговори с удар от 25 ярда на Уоутър Бъргер, обърнат назад от Вербрюген, а от последвалия ъглов удар на Люк Макнали с глава на смяната удари вдигнатата ръка на Дънк, който знаеше малко за това но нямаше VAR, който да го спаси, и Бейкър се прибра от мястото.

В този момент мачът можеше да се развие и в двете посоки, но по-големият опит на Брайтън каза, когато Педро стреля с глава при центриране на Паскал Грос и след това преобразува Ван Хеке ' квадратен пас, тъй като гостите преминаха третия кръг за седми път от осем сезона.