Joel Embiid има нараняване на левия менискус в най-новата загриженост на 76ers
New York Post | 2024-02-02 | 03:22:54

76ers получиха още един удар, след като излязоха резултатите от оценката на нараняването на коляното на тяхната звезда.

Джоел Ембийд е наранил страничния си менискус на лявото коляно, след като се нарани в мача срещу Уориърс във вторник, съобщиха от отбора.

Ембийд ще остане навън през уикенда, докато бъде финализиран планът за лечение за него, съобщи ESPN в четвъртък.

Контузията е вторият голям удар срещу 76ers в четвъртък, след като те бяха глобени със $75 000 от лигата за невключване на Embiid в доклада за контузии „по точен и навременен начин“ преди мача срещу Нъгетс миналата събота.

Бившият MVP нарани лявото си коляно срещу Пейсърс миналия четвъртък – което беше два дни преди мача с Нъгетс – въпреки че игра 31 минути и отбеляза 31 точки срещу Индианаполис.

вижте също

76ers глобиха $75K заради противоречия в доклада за контузията на Joel Embiid

Той престоя в следващите два мача срещу Нъгетс и след това срещу Трейлблейзърс в понеделник – и двете загуби – и се върна срещу Уориърс във вторник, преди да се контузи отново в последните минути.

Продължителното отсъствие на тяхната звезда може да разклати силно надпреварата в Източната конференция, тъй като 76ers са записали 3-9 без Ембийд досега този сезон.

Очаквайки мача в четвъртък в Юта, те са на пето място в конференцията с рекорд 29-17.

Ситуацията с контузията на Ембийд може допълнително да помогне на Никс (31-17), които се озоваха в гореща серия от осем победи и са трети в конференцията след Бъкс (32-16) и водещите Селтикс (37- 11).

Откакто добавиха OG Anunoby в сделка с Raptors за Imanuel Quickley и RJ Barrett, Knicks постигнаха 14-2 в мача срещу Pacers в четвъртък вечер.

Също така може да бъде застрашена кандидатурата на Ембийд за MVP, тъй като той се е появил само в 34 от 46 мача на 76ers, а НБА изисква кандидатите да играят в поне 65 мача, за да останат допустими за наградата.

С оставащите 36 в редовния сезон Ембид може да пропусне само още пет мача.