Joel Embiid обмисля операция за нараняване на коляното при потенциално бедствие на 76ers
Снимка: nypost.com
New York Post | 2024-02-03 | 21:55:09

76ers трябва да обмислят важни решения с контузията на коляното на Joel Embiid.

MVP на NBA 2022-23 беше диагностициран с изместено ламбо — или вид разкъсване — на менискуса в лявото му коляно и в резултат на това обмисля операция, казаха източници пред The ​​Athletic.

Съгласно изданието, лекарите на Embiid и 76ers ще продължат да обсъждат най-добрия курс на действие, а източник, близък до Embiid, предположи, че решение вероятно ще бъде взето в понеделник.

В четвъртък Филаделфия обяви, че Ембийд е наранил латералния менискус на лявото си коляно преди победата на отбора със 127-124 като гост срещу Джаз и той беше изключен за остатъка от уикенда, включително мач в събота вечер срещу Мрежи.

Сега това може да е неравност по пътя, която се удължава след уикенда и има разклонения за Източната конференция.

вижте също

joel embiid последен страх от нараняване

Джоел Ембийд има травма на левия менискус в последния проблем на 76ers

Ембийд първоначално контузи коляното си срещу Пейсърс на 25 януари, мач, в който игра 31 минути и вкара 31 точки.

След това той прекара следващите два мача срещу Нъгетс и Трейл Блейзърс и поради късната му драскотина в предишното състезание, 76ers бяха глобени със $75 000 от лигата за невключване на Ембийд в доклада за нараняване „в точен и своевременно.“

Ембид се завърна във вторник срещу Уориърс, но отново контузи коляното си през четвъртата четвърт, когато Джонатан Куминга падна на лявото му коляно.

Ако това се превърне в дългосрочен проблем за 76ers и Embiid, това ще разтърси плейофната надпревара на Изток.

Филаделфия влезе в събота на пето място в конференцията с 30-17, записвайки 4-9 без Ембийд този сезон.

Това също може да го извади от надпреварата за наградата MVP, тъй като НБА изисква кандидатите да играят в поне 65 мача, за да бъдат взети предвид за тази чест.

Ембийд е играл само в 34 от 47-те мача на 76ers тази година.

С оставащите 36 мача от редовния сезон той може да си позволи да пропусне само още пет мача.

Източник: nypost.com