Johnson, Laryea от ФК Торонто аут за две до три седмици с разтежения в подколенното сухожилие
Global News | 2024-03-14 | 01:28:19

ФК Торонто ще бъде без вратаря Шон Джонсън и крайния защитник Ричи Лариеа за още две до три седмици поради разтежения в подколянното сухожилие.

Треньор Джон Хердман казва, че Лариеа, който пропусна последните два мача, се очаква да отсъства още три седмици. Джонсън, който беше контузен в навечерието на домакинската победа с 1:0 над Шарлът в събота, се очаква да отсъства още две седмици.

Добрата новина е нападателят Деандре Кер, който все още не е играе този сезон поради контузия на прасеца, може да бъде на пейката за съботното гостуване на Yankee Stadium, за да се изправи срещу безпобедния ФК Ню Йорк Сити (0-3-0).

Хердман каза, че Джонсън е „отчаян“ играе срещу NYCFC, отборът, за който той игра от 2016 г. до януари 2023 г., когато подписа с TFC като свободен агент. Джонсън изигра 206 мача с 60 чисти мрежи във всички състезания за нюйоркчани.

„Това е играта, която искаше повече от всяка друга“, каза Хердман след тренировка в четвъртък. „Но той трябва да постави отбора на първо място. Ще бъде дълъг сезон. Той не става по-млад. Просто трябва да го управляваме.“

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва. Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

34-годишният Джонсън откри сезона с поредни попадения при нулево равенство на ФК Синсинати и победа с 1-0 на Нова Англия. Резервният играч Лука Гавран започна съботната победа с 1-0 над Шарлът ФК в домакинството на TFC.

Торонто беше един от изненадващите отбори в Мейджър Лийг Сокър досега този сезон, с две победи и равенство в първия си мач три излизания. TFC, който завърши на последно място в лигата през миналия сезон с 4-20-10, все още не е допуснал гол.

Това е първият път в историята на франчайза, когато Торонто открива сезона с три затвора. И това е едва вторият път, в който клубът печели поне седем точки от първите си три мача (събра девет през 2019 г.).

Централния защитник Кевин Лонг, който напусна мача на Шарлът на полувремето поради „стегнатост“, разработен от самия него в частта от тренировката, отворена за медиите в четвъртък.

„Просто управляваме натоварването му тази седмица. Същото е и с (полузащитника) Дейби Флорес, (който има) малко стягане в слабините“, каза Хердман. „Ставаме малко по-тънки. Просто трябва да увием тези хора с мехурчета и да се уверим, че са там през уикенда.“

Капитанът Джонатан Осорио (Канада) и Флорес (Хондурас) са единствените двама играчи на TFC повикани от своите национални отбори за предстоящи международни мачове.