Кабо Верде на четвъртфиналите на Купата на Африканските нации, след като победи Мавритания
Breaking News | 2024-01-29 | 23:07:35

Райън Мендес реализира късна дузпа, когато Кабо Верде победи Мавритания с 1-0 в Абиджан, за да подпечата своето място на четвъртфиналите на Купата на Африка Нации.

Капитанът на Кабо Верде Мендес отбеляза решителния точен удар в 88-ата минута и сега Сините акули ще се изправят срещу Мароко или Южна Африка на четвъртфиналите.

Кабо Верде, един от изненадващите отбори на турнира, след като завърши непобеден на върха в група B пред Египет и Гана, бяха втори най-добри през по-голямата част от първото полувреме, но завършиха силно, за да си осигурят преминаването.

Мавритания достигна елиминационната фаза на турнира за първи път, като победи двукратния победител Алжир с 1-0 в последния си мач от групата, за да продължи напред като един от най-добрите трети класирани отбори.

Действията през първото полувреме бяха от край до край, но ясните шансове бяха от първостепенно значение, докато на Мавритания беше нанесен удар в 35-ата минута, когато Омаре Гасама беше изнесен на носилка и заменен от Гесума Фофана.

Ранният удар на Мендес за Кабо Верде бе отразен в страничната мрежа и капитанът на Мавритания Мухсин Бода изпълни пряк свободен удар в 15-ата минута.

Мавритания направи всичко началото на втория период и Сулейман Ан пропусна най-добрия шанс в мача от открита игра, когато стреля встрани след рязък удар на Сиди Амар в наказателното поле точно преди изтичането на часа.