Калъм Хъдсън-Одои печели така необходимата точка за Форест при равенството срещу 10-те играчи Борнемут
Breaking News | 2024-02-04 | 20:16:48

Калъм Хъдсън-Одои отбеляза в края на първото полувреме на равенството 1-1 на Нотингам Форест във Висшата лига срещу 10-те играчи Борнемут, за да си осигури жизненоважна точка за неговия застрашен от изпадане отбор.

Джъстин Клуйверт даде ранна преднина на домакините, но страните се върнаха на ниво, след като Хъдсън-Одои изравни резултата след полувремето.

Неговият следобед обаче приключи преждевременно, когато резервата Филип Билинг подряза задната част на ахилеса си и беше изгонен от рефера Ребека Уелч, която беше освирквана от терена от домакинската подкрепа.

Доминик Соланке се нуждаеше само от гол, за да се изравни с Ерлинг Хааланд и Мохамед Салах в преследването на Златната обувка, но едва докосна топката в състезанието за спиране и тръгване.

Домакините бързо установиха преднина от ъгъла на Луис Кук, центриран от Луис Синистера към Клуйверт, който вкара откриването в петата минута през януари, когато подписа Мац Селс при дебюта си за Форест. принуди Нето да направи две прости спирания до 15-ата минута и може би трябваше да се справи по-добре при втория си опит след заплашителен пробег.

Антоан Семеньо се опита да увеличи предимството на черешките с остро усилие отдясно , докато схватка от горски ъгъл най-накрая беше преустановена, когато Нето отказа Райън Йейтс от близко разстояние.

Запазете още едно леко усилие на Йейтс, нито една от страните не изглеждаше като отбелязване на гол, докато състезанието наближаваше средата на стакатото, тежък период, докато Хъдсън-Одои изравни нещата в началото на полувремето.

Морган Гибс-Уайт изплува в пряк свободен удар отдясно и чакащият Хъдсън-Одои не бърза , проправяйки си път през море от червено, преди да изравни еквалайзера покрай Нето и в долния десен ъгъл.

Второто полувреме започна с познатия ритъм на първото, Форест не успя да направи нищо с контеста на 10-ти корнер, докато шестият за Борнемут следобеда – и 11-ият за мача – също беше изчистен.

Андони Ираола направи три смени в началото на полувремето, вкарвайки Маркъс Таверние на мястото на Семеньо веднага след подновяването на играта, преди да замени Клуйверт – който преди това беше картотекиран от Уелч – с Билинг и вкарването на Алекс Скот за Райън Кристи.

Играта на всички оставаше с оставащи 20 минути, Таверние беше опитал късмета си, но стреля, докато Селц успя да удари ръката си за още един корнер на Борнемут.

Уелч показа на Билинг директно червено в 84-ата минута, когато датският национал подряза задната част на глезена на Хъдсън-Одои в халфовата линия.

The Forest. голмайсторът накуца към тъчлинията и за кратко изглеждаше, че продължава, преди битката да влезе в седем минути добавено време, където нито една от страните не успя да направи разликата.