Калеб Лоурънс остава горещ, докато Лондон Найтс побеждават Отърс с 5-1 в Ери
Global News | 2024-03-14 | 03:57:49

Кейлеб Лоурънс вкарва два пъти, когато Лондон Найтс победиха Ери Отърс с 5-1 в Erie Insurance Arena на 13 март.

The големият нападател, висок шест фута и шест инча, вече има четири гола в последните си три мача.

Той помогна на Лондон да се оттегли късно след голяма дузпа за пас с глава, който прати Уесли Ройстън в дузпата кутията и Найтс препращат Денвър Барки към съблекалнята при оставащи 6:32 до края на мача.

Барки се плъзна сам, но не се върна.

Ийстън Коуан пропусна целия мач за Лондон. Той е посочен като всекидневен с контузия в горната част на тялото, но неговата серия от 32 точки в мача остава непокътната.

Каспер Халтунен вкара шайба покрай вратаря на Ери Итън Фрейзър отляво при последвалите пет -минутна мощна игра, за да даде малко въздух на Лондон в това, което се превърна в напрегнат мач 2-1.

С това предимство на същия човек перспективата на Сейнт Луис Блус Ландън Сим направи 4-1 и след това Лорънс го събра вторият му за вечерта, тъй като той завърши с красива подаване от Руслан Газизов в двубой двама на един с една минута и 28 секунди преди края. Газизов направи две асистенции през нощта.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва. Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Найтс започнаха страхотно мача, като надиграха Отърс с 14-5 и влязоха два пъти през първите 20 минути.

Барки изпрати шайба в слота, която Джейкъб Жулиен вкара -вкара в мрежата на Erie 3:40 след началото на мача, за да направи 1-0. Асистенцията беше 94-та точка за Барки за сезона.

По-късно в периода на пауърплей в Лондон Лорънс отрази удар на Макс МакКю покрай вратаря на Отърс Итън Фрейзър за трети гол на Лорънс в последните му три мача и 2- 0 предимство на Найтс.

През втория период не бяха отбелязани голове и вратарят на Лондон Оуен Уилмор се нуждае от известно кимване за това. Уилмор спря перспективата на Анахайм Дъкс Кери Терънс след обрат в края на Найтс и малко след това направи голямо спасяване на Ери два на един.

Видрите отбелязаха единствения си гол в мача на снайперски удар на Дилън Едуардс от лявата точка за лице в 9:21 на третия период.

Лондон надигра Ери с 36-25.

Магията на Мич Марнър

Контузия в долната част на тялото държи бившия Найт Мич Марнър извън състава на Торонто Мейпъл Лийфс.

Sportsnet Stats изготви графика, която показва колко ключов е Марнър за Торонто от 2018-19 г. .

#Рекорд на Leafs от 2018-19 г., когато играч липсва от състава…

Таварес: ​​10-2-2 (.786)
Rielly: 31-11-4 (.717)
Nylander: 24-10-2 (.694)
Matthews: 24-12-0 (.667)

Мич Марнър: 11-12-2 (.480) pic.twitter.com/0BoFNUgAC8

— Статистика на Sportsnet (@SNstats) 9 март 2024 г.

Следва

Лондон се завръща в Budweiser Gardens в петък, 15 март.

Рицарите ще изиграят три от четирите мача, които им остават от графика за редовния сезон на домашния лед , и този участък започва с мач срещу Sault Ste. Мари Грейхаундс.

Досега Лондон стигна до дузпи и игра с един гол със спорна засада от победата над Сол.

Последната среща беше изцяло с Грейхаундс, тъй като те победи Лондон с 8-2 на 16 февруари.

Това ще бъде последният път, в който отборите ще играят преди началото на следсезона.

Отразяването ще започне в 18:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.