Калгари Флеймс доминира над Едмънтън Ойлърс при победа с 6-3
Global News | 2024-02-25 | 08:35:18

Борбите на Едмънтън Ойлърс продължиха със загуба с 6-3 от Калгари Флеймс в събота вечер на Роджърс Плейс.

Ойлърс са 4-5- 1 в последните си 10 мача и допуснаха 42 гола през този период.

На Пламъците бяха необходими само 2:02, за да грабнат преднината с Назим Кадри, който парира Конър МакДейвид и прехвърли пас покрай Стюарт Скинър. Мартин Поспишил направи 2-0 с китка над лявото рамо на Скинър седем минути по-късно.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Пламъците не бяха готови, тъй като Ноа Ханифин добави още един с 4:07 до края на първия. Зак Хайман вдъхна искрица живот на Ойлърс с мощна игра в края на рамката.

Хайман удари отново четири минути и половина след втората, преминавайки към бекхенд, за да победи Дан Владар на откъсвам. Mattias Janmark и Blake Coleman хвърлиха ръкавиците за епичен тилт по средата на секундата, като Janmark спечели надмощие.

Драйдън Хънт направи 4-2 за Флеймс, а след това Ноа Ханифин вкара в силовата игра с Леон Драйзайтл в наказателното поле за ненужна дузпа за закачане.

Скинър беше изтеглен за допълнително нападател със 7:39 за трети. Коулман вкара празна врата 30 секунди по-късно. Янмарк би върнал един за Ойлърс с движение от бекхенд около Владар.

Ойлърс, 33-20-2, ще бъде домакин на Лос Анджелис Кингс в понеделник (630 CHED, Face-off Show от 6 pm. , мач от 19:30 ч.).